Wiemy, kto zagra Dunka i Jajo w serialu na podstawie „Rycerza Siedmiu Królestw” George’a R.R. Martina

5 kwietnia 2024

Stacja HBO poinformowała, że Peter Claffey i Dexter Sol Ansell wystąpią w serialu „Rycerz Siedmiu Królestw: Wędrowny rycerz”. Claffey wcieli się w rolę Dunka, a Ansell zagra Jajo.

Akcja nowego serialu rozgrywać się będzie niespełna sto lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”, w czasach, gdy ród Targaryenów wciąż zasiada na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku jest nadal żywa. Historia koncentruje się na dwóch nietypowych bohaterach, którzy wędrują po Westeros. Młodym, naiwnym, ale odważnym rycerzu ser Duncanie Wysokim i jego drobnym giermku, noszącym pseudonim Jajo. Dwójkę przyjaciół czekają niebezpieczne wyzwania i zaskakujący wrogowie.

„Zawsze moim zamiarem było napisanie całej serii nowel o Dunku i Jaju, które byłyby kroniką całego ich życia. W różnych wywiadach mogłem wspomnieć o siedmiu, dziesięciu czy dwunastu nowelach, ale żadna z tych liczb nie była ostateczna. Powstanie tyle nowel, ile potrzeba, aby opowiedzieć ich historię od początku do końca” – pisał przed laty Martin.

W latach 1998-2010 ukazały się w różnych antologiach trzy nowele, które następnie zebrano w tomie zatytułowanym „Rycerz Siedmiu Królestw”. Martin rozpoczął pracę nad kolejnymi dwiema historiami, które nie ujrzały jednak światła dziennego. W 2014 roku przyznał, że trudno powiedzieć, czy zostaną opublikowane przed ukończeniem „Wichrów zimy”.

Zapowiadany serial powstanie na podstawie pierwszej z nowel o Dunku i Jaju, zatytułowanej „Wędrowny rycerz”. Scenarzystami adaptacji i producentami wykonawczymi są George R.R. Martin i Ira Parker. Głównych bohaterów zagrają Peter Claffey i Dexter Sol Ansell.

Peter Claffey jest aktorem i byłym graczem drużyny Connacht Rugby, który ma na swoim koncie role w serialach „Siostry na zabój” i „Wreck”. Będziemy go też mogli zobaczyć w trzecim sezonie serialu „Wikingowie: Walhalla”. Dexter Sol Ansell rozpoczął karierę aktorską w wieku czterech lat w serialu „Emmerdale”. Ostatnio wcielił się w postać młodego Coriolanusa Snowa w filmie „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”.

Data premiery serialu „Rycerz Siedmiu Królestw: Wędrowny rycerz” nie jest jeszcze znana. Za to w czerwcu obejrzymy inną historię rozgrywającą się w świecie Westeros – drugi sezon „Rodu smoka”.

[am]
fot. HBO

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film