Zwiastun prequela „Igrzysk śmierci”. Film „Ballada ptaków i węży” zobaczymy w kinach w listopadzie

28 kwietnia 2023

Wytwórnia filmowa Lionsgate udostępniła zwiastun filmu nakręconego na podstawie powieści „Ballada ptaków i węży” autorstwa Suzanne Collins. Historia toczy się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z trylogii „Igrzyska śmierci”. Produkcja wejdzie do kin w Polsce i na całym świecie 17 listopada.

Film zatytułowany „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” przenosi widzów w przeszłość Panem. W podzielonym na dystrykty państwie, ze stolicą w Kapitolu, co roku odbywają się krwawe igrzyska, w których rywalizują młodzi reprezentanci każdego z dystryktów. Zwycięzca może być tylko jeden…

Kiedy w Kapitolu ogłoszone zostają dziesiąte Głodowe Igrzyska, osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

„Mówimy o tym, że to jest trochę tak jak z 'Wicked’ i uniwersum 'Czarnoksiężnika z Krainy Oz’ lub 'Epizodem 1′ w ramach uniwersum 'Gwiezdnych Wojen’. Fani chcą poznać początek uwielbianej przez nich historii” – powiedział Adam Fogelson, dyrektor wykonawczy Lionsgate.

Za reżyserię filmu odpowiada Francis Lawrence, który nakręcił trzy z czterech części filmowych „Igrzysk śmierci”. W obsadzie zobaczymy między innymi Violę Davis, znanego z „Gry o tron” Petera Dinklage’a i Jasona Schwartzmana. W roli trybutki, która walczy na arenie o życie, występuje Rachel Zegler, w jej mentora zaś, młodego Coriolanusa Snowa, wciela się Tom Blyth.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun udostępniony w polskiej wersji językowej przez dystrybutora Forum Film Poland:

Plakat zapowiadający film „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”:

W Polsce powieść „Ballada ptaków i węży” autorstwa Suzanne Collins ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

[am]


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film