Znamy datę premiery drugiego sezonu serialu „Ród smoka” na podstawie książki George’a R.R. Martina. Udostępniono dwa nowe zwiastuny

21 marca 2024

Sieć HBO przekazała, że drugi sezon serialu „Ród smoka” zadebiutuje w Polsce 17 czerwca, dzień po światowej premierze. Produkcja powstała na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew” i skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w „Grze o tron”.

Francesca Orsi z HBO zaprezentowała na festiwalu Series Mania w Lille we Francji dwa nowe zwiastuny serialu. Każdy pokazuje wydarzenia z innego punktu widzenia.

Jak wiemy z pierwszej odsłony serii, Westeros znajduje się na krawędzi krwawej wojny domowej znanej jako Taniec Smoków. Zielona Rada wspierająca króla Aegona i Czarna Rada królowej Rhaenyry walczą o wpływy. Każda ze strony rości sobie prawo do Żelaznego Tronu.

Zielony i Czarny zwiastun odzwierciedlają te walkę, tworząc dwie oddzielne, ale uzupełniające się części tej samej historii. „W drugim sezonie królestwo zostaje podzielone, dlatego widzowie na całym świecie również muszą wybrać jedną ze stron domu Targaryenów” – piszą przedstawiciele HBO.

„To nie jest opowieść o dobrych i złych” – mówi Ryan Condal, współtwórca serialu, w rozmowie z „Entertainment Weekly”. „To historia rodziny, którą podzielił spór o to, kto ma nosić koronę po śmierci Viserysa. Niektórzy uważają, że Rhaenyra, inni, że Aegon, a jeszcze inni myślą: 'Dlaczego powinien to być ktoś z nich? Może powinien to być ktoś inny. Może powinienem to być ja!’ Zabawa w tę grecką tragedię polega na tym, by obserwować, jak reagują te wszystkie osoby, gdy w takim świecie wprowadza się próżnię we władzy” – dodaje.

Drugi sezon „Rodu smoka” ma liczyć osiem odcinków. Twórcy zapowiadają, że więcej czasu poświęcili postaciom, które w pierwszym sezonie zeszły na dalszy plan ze względu na konieczność przedstawienia wydarzeń rozgrywających się na przestrzeni aż 20 lat. Chodzi m.in. o Aemonda, Helaenę, Jace’a, Baelę czy Rhaenę.

W obsadzie ponownie pojawią się: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Na ekranie zobaczymy też nowych bohaterów. W drugim sezonie wystąpią: Abubakar Salim jako Alyn z Hull, Gayle Rankin jako Alys Rivers, Freddie Fox jako Ser Gwayne Hightower, Simon Russell Beale jako Ser Simon Strong, Clinton Liberty jako Addam z Hull, Jamie Kenna jako Ser Alfred Broome, Kieran Bew jako Hugh, Tom Bennett jako Ulf, Tom Taylor jako Lord Cregan Stark i Vincent Regan jako Ser Rickard Thorne.

Poniżej możecie zobaczyć plakaty promujące drugi sezon „Rodu smoka”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film