Brat Johna Greena zadebiutuje jako powieściopisarz

13 kwietnia 2017


Hank Green chce iść w ślady starszego o trzy lata brata, Johna, który odniósł ogromny międzynarodowy sukces za sprawą takich powieści, jak „Gwiazd naszych wina” czy „Szukając Alaski”, i postanowił zadebiutować jako powieściopisarz.

„Dziś wysłałem pierwszy szkic mojej długiej na 90 tysięcy słów powieści do prawdziwego agenta. To pierwszy krok w długim procesie, ale go zrobiłem!” – napisał na swoim profilu na Twitterze.

Hank nie chce ujawniać na razie żadnych szczegółów dotyczących zawartości książki. Wyjaśnił jedynie, że zaczął pisać ją w listopadzie 2014 roku podczas NaNoWriMo, czyli organizowanego w Stanach od kilku lat Narodowego Miesiąca Pisania Powieści, podczas którego aspirujący pisarze zachęcani są do napisania książki w jeden miesiąc. Hank najwyraźniej książki w terminie 30 dni nie ukończył, ale z pomysłem, jaki zrodził mu się wtedy w głowie, nie zamierzał się rozstawać.

Ostatnio coraz częściej słyszymy o młodszym rodzeństwie obierającym tę samą ścieżkę kariery, co sławni bracia. Tak zrobił chociażby Valentin Musso, brat Guillaume’a, najpopularniejszego francuskiego pisarza, czy Gill Hornby, siostra Nicka (i żona Roberta Harrisa). Również na polskim rynku szykuje się niebawem debiut literacki młodszego brata znanego pisarza kryminałów.

Hank i John współpracują ze sobą od lat – tworzą wspólnie video blog na Youtube jako Vlog Brothers oraz podcast „Dear Hank & John”. Pisząc swoją debiutancką powieść, Hank nie zamierzał jednak prosić brata o pomoc. Jak wyznał w jednym z wpisów, nie dał bratu książki do przeczytania i nie wie, czy kiedykolwiek to zrobi. Może więc John będzie musiał sam po nią sięgnąć, gdy powieść wyląduje już na księgarskich półkach.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy