1 Weekend Literacki festiwalu Miasto Słowa 2017 już w dniach 21-22 kwietnia w Gdyni

12 kwietnia 2017


Miasto Gdynia zaprasza na czwartą edycję festiwalu Miasto Słowa. Wzorem lat ubiegłych na imprezę złożą się warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. W kwietniu nad morze przyjadą: Joanna Bator, Katarzyna Boni, Sylwia Chutnik, Tadeusz Dąbrowski, Olga Drenda, Maciej Jakubowiak, Iza Klementowska i Wojciech Nowicki.

W tym roku Miasto Słowa odbywa się pod hasłem „Czytam, bo lubię!”. Festiwal to święto miłośników i pasjonatów literatury w każdym wieku. To z nimi organizatorzy odkrywają nowe zjawiska, chwytają to, co w literaturze ważne, aktualne, gorące.

Sylwia Chutnik (fot. Wojtek Rudzki).

„Zapraszamy Was do świata kreacji, tak, abyście to Wy ? Czytelnicy ? stali się kreatorami, współtwórcami wydarzeń i dzieł. Zachęcamy do odkrywania w sobie twórczego potencjału we współpracy z zaproszonymi artystami i myślicielami. Bliskie nam hasło 'Czytelnik-Kreator’ podkreśla aktywizującą funkcję literatury, która skłania do nieustannego rozwijania wyobraźni i budowania poprzez słowa nowych światów. Bohaterem festiwalu jest także samo miasto ? Gdynia ? jako przestrzeń rzeczywistego i wirtualnego spotkania ze słowem, celebrowania literatury w każdej postaci. W Mieście Słowa 'czytamy, bo lubimy!'” – piszą organizatorzy.

Wydarzenie składa się z dwóch Weekendów Literackich, które odbędą się w kwietniu i w czerwcu, oraz specjalnych akcji miejskich podczas Cudawianków i Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego. W Gdyni ? Mieście Słowa i Mieście Nagrody Literackiej Gdynia ? czytelnicy spotkają się ze swoimi ulubionymi pisarzami, wezmą udział w warsztatach, dyskusjach i specjalnie zaaranżowanych inicjatywach plenerowych, również na styku różnych sztuk.

Joanna Bator (fot. K. Lukas).

Termin pierwszego Weekendu Literackiego zapowiedziano na 21?22 kwietnia. Poniżej możecie poznać wszystkie atrakcje, jakie zaplanowano na te dwa wyjątkowe dni:

21.04 | piątek
10.00?20.00 CZYTELNIA DWORCOWA [Dworzec PKP Gdynia Główna]
17.30 SPOTKANIE: Olga Drenda + Wojciech Nowicki | Prowadzi: Maciej Jakubowiak [Muzeum Miasta Gdyni / Sala Recepcyjna]
19.00 SPOTKANIE: Katarzyna Boni | Prowadzi: Iza Klementowska [Muzeum Miasta Gdyni / Sala Recepcyjna]
20.30 SPOTKANIE: Sylwia Chutnik | Prowadzi: Maciej Jakubowiak [Muzeum Miasta Gdyni / Sala Recepcyjna]

22.04 | sobota
10.00?20.00 CZYTELNIA DWORCOWA [Dworzec PKP Gdynia Główna]
11.00?14.00 WARSZTATY SCENARIOPISARSKIE: „Mniej słów znaczy wie?cej obrazu” | Prowadzi: Piotr Szulc [Kawiarnia Kofeina]
11.00?14.30 WARSZTATY: „Warsztat reportera” | Prowadzi: Iza Klementowska [Gdyńskie Centrum Filmowe / Galeria]
11.00?14.30 WARSZTATY: „Pisz na blogu” | Prowadzi: Maciej Jakubowiak [Gdyńskie Centrum Filmowe / Sala nr 1.02 ]
15.30 SPOTKANIE: dr Artur Szutta [Gdyńskie Centrum Filmowe / Galeria]
17.30 SPOTKANIE: Tadeusz Dąbrowski | Prowadzi: Przemysław Rydzewski [Muzeum Miasta Gdyni / Sala Recepcyjna]
19.30 SPOTKANIE: Joanna Bator | Prowadzi: Iza Klementowska [Muzeum Miasta Gdyni / Sala Recepcyjna]

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy i limit miejsc! Szczegółowy program dostępny na stronie festiwalu. Impreza odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia