banner ad

TargiKsiazki.Online po raz drugi. Spotkania z pisarzami, konkursy i promocje już od dziś w internecie

5 października 2020

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zostały odwołane, ale czytelnicy nie zostali pozbawieni możliwości spotkań z autorami i kupowania książek w promocyjnych cenach. Podobne imprezy odbędą się bowiem w sieci. Pisaliśmy niedawno o przygotowywanej na 14-25 października drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku, a tymczasem już dziś, 5 października, rozpoczęły się TargiKsiazki.Online vol. 2 organizowane przez księgarnię TaniaKsiazka.pl.

Cykl internetowych wydarzeń będzie trwał do 31 października. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, na uczestników czekają wywiady na żywo z autorami, konkursy, a także wiele promocji na setki tytułów. Na wirtualnej scenie targów zobaczymy m.in. Katarzynę Bondę, Jakuba Małeckiego, Wojciecha Chmielarza, Ałbenę Grabowską, Magdę Knedler czy Adriana Bednarka. Nie zabraknie też spotkań z autorami książek dla dzieci – Anitą Głowińską, Grzegorzem Kasdepke oraz Renatą Piątkowską. Organizatorzy zapraszają ponadto na Nockę z Książką, w której wezmą udział lubiani blogerzy. Targi wspiera wiele polskich wydawnictw, m.in. Media Rodzina, SQN, Burda Książki. Wśród nich jest oczywiście także należące do TaniaKsiazka.pl Wydawnictwo Kobiece, które organizuje wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek.

„Targi w formule online dają nam możliwość zapewnienia większej liczby spotkań z autorami i dotarcia do szerszego grona czytelników oraz tych, którzy dopiero przekonują się do sięgnięcia po książki” – mówi Magdalena Ignaciuk, kierownik ds. marketingu w Wydawnictwie Kobiecym. „Bierzemy w nich udział, bo to fantastyczna okazja do wspólnego świętowania premier oraz solidna dawka inspiracji i energii do dalszego działania – bo jak wiadomo targi to nie miejsce, a ludzie i książki!” – dodaje.

Pierwsza edycja TargiKsiazki.Online odbyła się w czerwcu tego roku i przyciągnęła według wyliczeń organizatora 400 tysięcy uczestników. Księgarnia TaniaKsiazka.pl ma nadzieję, że i tym razem uda się powtórzyć ten sukces. Tym bardziej, że w programie znalazły się propozycje dla fanów różnych gatunków literatury – kryminałów, young adult, powieści obyczajowych, a nawet poradników.

„Wiemy, że wśród polskich czytelników istnieje duża potrzeba wydarzeń, podczas których mogą oni spotkać swoich ulubionych autorów i tak po prostu porozmawiać o książkach. Obecna sytuacja epidemiczna ogranicza możliwość organizacji stacjonarnych imprez, dlatego przeniesienie się do świata online stało się naturalną koleją rzeczy. Od dłuższego czasu obserwujemy, jak silnie rynek książki rozwija się w internecie. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego rozwoju” – komentuje Łukasz Kierus, właściciel księgarni.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w ramach targów, wystarczy dołączyć do dwóch wydarzeń na Facebooku: część 1 i część 2.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia