Ogłoszono program 2. edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku

23 września 2020

Setki premier, ponad 50 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, branżowe webinary oraz promocje książkowe – tego wszystkiego możemy oczekiwać podczas drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku, które rozpoczną się 14 października.

Wirtualne Targi Książki to wydarzenie zainicjowane wiosną tego roku przez Empik. Po sukcesie pierwszej edycji, podczas której wirtualne stoiska odwiedziło ponad 60 tysięcy osób, postanowiono wydłużyć targi do 12 dni i rozwinąć ich formułę. Jesienią czytelnicy będą mogli m.in. wziąć udział w ponad 50 spotkaniach online z autorami wyczekiwanych premier, otrzymać książki z autografami oraz skorzystać ze specjalnych promocji. Wirtualna przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na trzy specjalne strefy: Przecinek i Kropka dla najmłodszych czytelników, młodzieżową #sieczyta oraz dedykowaną literaturze pięknej i reportażowi strefę Apostrof. Organizatorzy zadbali również o wydarzenia przeznaczone dla wydawców – z myślą o nich zaplanowano m.in. serię webinarów poruszających najbardziej aktualne tematy branżowe. W ramach targów będzie także działać sekcja książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków.

Głośne premiery z udziałem autorów

Podczas Wirtualnych Targów Książki odbędzie się kilkadziesiąt spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami. Relacje na żywo, tłumaczone na język migowy, będą dostępne na profilach Empiku na platformach Facebook i Instagram. Widzowie spotkań będą mogli zadawać autorom pytania, a w czasie wybranych wywiadów online organizatorzy czasowo udostępnią linki, pod którymi będzie można zdobyć książki z autografami pisarzy.

Udział w jesiennej edycji targów potwierdził między innymi Wojciech Mann, znany i lubiany dziennikarz muzyczny, który ujawni więcej szczegółów na temat swojej najnowszej książki „W tonacji Manna” (Wydawnictwo Znak). Osoby ciekawe świata będą mogły zadać pytania Michałowi Nogasiowi podczas wirtualnej rozmowy o jego nowej publikacji – „Z niejednej półki” (Wydawnictwo Agora). W książce tej dziennikarz dzieli się wywiadami z czołówką światowych twórców i twórczyń, m.in. Margaret Atwood, Swietłaną Aleksjijewicz, Dorotą Masłowską czy Orhanem Pamukiem.

Wojciech Chmielarz, Michał Nogaś (fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta) i Jakub Szamałek.

Podczas targów odbędzie się również premiera książki „Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia” (Wydawnictwo Znak), będącej zbiorem reportaży Wojciecha Jagielskiego o miejscach, od których zależy więcej niż można sądzić. Z kolei czytelnicy zainteresowani debiutami wydawniczymi będą mogli sięgnąć po pierwszą powieść Rafała Paczesia, jednego z najpopularniejszych polskich stand-up’erów. W „Grubych wiórach” (Wydawnictwo Agora) performer, którego występy na platformie YouTube zyskały już ponad 50 milionów wyświetleń, z dystansem i humorem pisze o kondycji współczesnych mężczyzn.

W programie przewidziane są spotkania z cenionymi autorami różnych gatunków literackich. Czytelnicy sensacyjnych historii będą mogli wziąć udział w premierach online m.in. „Prostej Sprawy” (Marginesy), czyli najnowszej książki Wojciecha Chmielarza osadzonej w malowniczych Karkonoszach, oraz „Gdziekolwiek spojrzysz” (W.A.B.), ostatniej części trylogii „Ukryta sieć” autorstwa Jakuba Szamałka. Miłośnicy powieści historycznych zaś docenią możliwość zapoznania się z ostatnim, piątym tomem serii „Odrodzone Królestwo” (Zysk i S-ka) Elżbiety Cherezińskiej.

Fani powieści detektywistycznych będą mogli wirtualnie spotkać się z Jeffreyem Archerem, którego tytuły do tej pory zostały wydane w 97 krajach świata. Okazją będzie premiera książki otwierającej nowy cykl, inspirowany „Kroniką Cliftonów” – „Nic bez ryzyka” (Dom Wydawniczy Rebis). Wśród zaproszonych zagranicznych pisarzy jest również Regina Brett, powracająca z tytułem „Trudna miłość. Mama i ja” (Insignis), w którym mierzy się z niełatwą relacją rodzica z dzieckiem. A to jedynie tylko część nazwisk na długiej liście wydarzeń, które odbędą się w ramach Wirtualnych Targów Książki.

Jeffrey Archer

Ponad pół miliona widzów spotkań podczas pierwszej edycji targów

Formuła targów spotkała się z dużym zainteresowaniem wielbicieli literatury. Podczas wiosennej edycji 33 spotkania autorskie zgromadziły ponad 640 tysięcy unikalnych widzów. Rabaty i oferty specjalne wydawnictw spowodowały, że w czasie 7 dni czytelnicy zamówili ponad 120 tysięcy egzemplarzy książek.

„Wirtualne Targi Książki to format, który idealnie sprawdził się w nowej rzeczywistości, a co najważniejsze otworzył to wydarzenie dla wielokrotnie większej liczby uczestników. Ponad 600 tysięcy widzów tylko potwierdza, jak ważną częścią naszego życia pozostaje kultura, niezależnie od okoliczności. Jesienną edycję wydarzenia uznaliśmy za okazję do rozwinięcia formuły, by zapewnić odwiedzającym jeszcze więcej wrażeń literackich. Przez 12 dni wraz z ponad 100 wydawcami zaprezentujemy kilkaset nowości książkowych, zaoferujemy tysiące książek w atrakcyjnych cenach i zaprosimy na ponad 50 spotkań autorskich. Spodziewamy się, że WTK w październiku, jako największe wydarzenie książkowe tej jesieni, zgromadzi jeszcze większą publiczność” – powiedział Michał Tomaniak, dyrektor działu „Książka” Empiku.

Druga edycja Wirtualnych Targów Książki odbędzie się w dniach od 14 do 25 października. Wszystkie wydarzenia będą ogólnodostępne w sieci, bezpłatne i nie wymagają zapisów. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących będzie aktualizowany na stronie: empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia