Dziś zaczynają się kolejne wirtualne targi książki. Weź udział w spotkaniach z pisarzami i innych atrakcjach bez wychodzenia z domu

1 czerwca 2020


Spotkania z pisarzami, wieczorynki dla dzieci czytane przez autorów, konkursy, warsztaty, szkolenia dla wydawnictw czy panel poświęcony literaturze erotycznej – to tylko mały wycinek tego, co czeka na miłośników książek podczas wydarzenia TargiKsiazki.Online 2020, które rusza już w poniedziałek 1 czerwca i potrwa aż trzy tygodnie.

„TargiKsiazki.Online to nasza odpowiedź na niezwykłą potrzebę obcowania z książkami, autorami, ludźmi literatury, bez względu na to, gdzie żyjemy – nie tylko w wymiarze ogólnopolskim, ale ogólnoświatowym. Pragniemy, aby każdy mógł poczuć atmosferę targów książki w nowoczesnej formie” – mówi Łukasz Kierus, właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, która organizuje wydarzenie.

TargiKsiazki.Online odbędą się za pośrednictwem portali społecznościowych oraz na specjalnej stronie internetowej. Podczas gdy tradycyjne targi trwają zazwyczaj zaledwie kilka dni, w formule wirtualnej dla wygody czytelników postanowiono wydarzenie rozciągnąć w czasie. Jednak – jak podkreślają organizatorzy – epidemia, a tym samym odwołanie stacjonarnych imprez nie było powodem rozpoczęcia tego projektu, a jedynie jego katalizatorem.

„Pomysł na taką formułę mieliśmy w głowach od dłuższego czasu” – tłumaczy Łukasz Kierus. „Uruchamiamy format, jakim są TargiKsiazki.Online dla wszystkich, równocześnie myśląc bardzo mocno o najmłodszym pokoleniu. Głęboko wierzymy, że dzięki temu wzmacniamy czytelnictwo w naszym kraju”.

Inicjatorem projektu jest księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, ale w rzeczywistości format ten to efekt bliskiej kooperacji różnych przedstawicieli branży: wydawców, autorów, blogerów oraz samej księgarni.

„Wspieramy akcje związane z promocją czytelnictwa, dlatego w związku z zaistniałą sytuacją i brakiem stacjonarnych targów książki z wielką radością zareagowaliśmy na propozycję udziału w imprezie online. Sami czujemy też targowy głód. W kwietniu powinniśmy gościć w Białymstoku, pod koniec maja w Warszawie. Wydarzenie, jakim są TargiKsiazki.Online, jest jedyną w tym momencie namiastką na spotkanie z autorami” – mówi Tomasz Nowiński z Wydawnictwa SQN.

„Z naszej strony we wtorek Adam Higginbotham, autor bestsellerowego reportażu 'O Północy w Czarnobylu’, udzieli wyjątkowego wywiadu. W czwartek 4 czerwca zapraszamy natomiast na Instragram na spotkanie z Jakubem Małeckim, które poprowadzi niezastąpiona Agnieszka Jarosławska. Spotkanie będzie nosiło tytuł 'Twórczość nie do herbaty – czyli rozmowy o książkach Jakuba Małeckiego’. Dla czytelników przygotowaliśmy ponadto atrakcyjne rabaty na publikacje Wydawnictwa SQN” – dodaje Nowiński.

Uczestnicy mogą liczyć również na cykl wywiadów „W kuchni od kuchni o kuchni”, m.in. z Katarzyną Bosacką, czat z Piotrem C., spotkanie na żywo z Alkiem Rogozińskim, wywiady z Pawłem Kapustą („Gad. Spowiedź klawisza”), Jackiem Galińskim („Kratki się pani odbiły”), Romanem Klasą („Operator 112”) czy Katarzyną Błażejewską-Stuhr („Dziecko pełne zdrowia”).

Na stronie targów można zapisać się do newslettera, który przypomni o szczegółach programu, a zapisani będą mieli dostęp do oferty darmowej dostawy przez cały okres trwania wirtualnej imprezy oraz możliwość skorzystania ze specjalnych promocji książkowych. Podobnie na Facebooku każdy zainteresowany może dołączyć do wydarzeń zorganizowanych w tygodniowe cykle (pierwszy tydzień, drugi, trzeci). Co ważne, materiały będzie można odtworzyć także w późniejszym czasie, nawet te, które odbędą się na żywo.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia