Producent filmu „Sala samobójców. Hejter” kupił prawa do ekranizacji serii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka

5 października 2020

Prawa do ekranizacji serii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka zostały sprzedane. Kupiła je firma Naima Film, znana m.in. z produkcji obrazu „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy. Za dystrybucję filmu odpowie Monolith Films.

„Myślałem, że pewnych słów nigdy nie napiszę. Na przykład: serdecznie pozdrawiam z Księżyca. Albo: dziękuję, ten Nobel z medycyny to wielki zaszczyt. Albo: rozpoczynają się właśnie prace nad ekranizacją jednej z moich książek. A tu proszę. Bo choć na naszego satelitę na razie się nie wybieram, a Szwedzi uparcie ignorują moje osiągnięcia na froncie medycyny (choć ostatnio wyciągnąłem córce drzazgę za pierwszym podejściem!), to co do tego ostatniego… Mam dobre wieści” – napisał na swoim profilu na Facebooku Jakub Szamałek.

„Jako Naima Film rozpoczęliśmy pracę nad trzema filmami fabularnymi, które powstaną na podstawie bestsellerowej serii książek Jakuba Szamałka, pod wspólnym tytułem 'Ukryta sieć’. Zaczynamy oczywiście od pierwszego tomu serii – 'Cokolwiek wybierzesz’. Jesteśmy bardzo podekscytowani, ale na razie nie możemy ujawnić szczegółów” – mówią Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film.

Współautorem wszystkich scenariuszy będzie autor serii Jakub Szamałek. Pewne jest też, że dystrybutorem ekranizacji został Monolith Films, dystrybuujący filmy produkowane m.in. przez największe amerykańskie studia filmowe, w tym Sony Pictures, Warner Bros, Universal Pictures, Walt Disney Pictures.

„Ukryta sieć” to cykl thrillerów autorstwa Jakuba Szamałka, scenarzysty studia CD Projekt RED i laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. Osią książek jest śledztwo charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej. Fabuła trzech tomów osadzona jest w szaleńczo zmieniającym się świecie mediów i polityki, w którym najważniejsza jest liczba kliknięć, sensacyjny news i nowe technologie. Pierwsza i druga część trylogii szybko zdobyły uznanie czytelników. Finałowy tom – „Gdziekolwiek spojrzysz” – ukaże się na rynku w połowie października nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Trzymamy kciuki, że pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów filmowców.

[am]
fot. Julia Knap/W.A.B.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film