Wygraj „Ofiarę” Pierre’a Lemaitre’a (konkurs 2 z 10) [ZAKOŃCZONY]

7 lipca 2014

ofiara-konkurs
Z okazji przekroczenia liczby dziesięciu tysięcy lubiących nasz profil na Facebooku w ciągu najbliższych dwóch tygodni czeka was aż 10 konkursów, w których będziecie mogli zdobyć wiele świetnych książek. Dzisiaj drugi z nich, a do wygrania jest najnowszy kryminał Pierre’a Lemaitre’a pt. „Ofiara”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Muza.

Trzy egzemplarze powieści francuskiego mistrza kryminału i zarazem laureata zeszłorocznej Nagrody Goncourtów rozlosujemy wśród tych, którzy odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Co jest powodem tego, że główny bohater „Ofiary”, komisarz Camille Verhoeven, mierzy jedynie 145 centymetrów?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Pierre Lemaitre Ofiara”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 21 lipca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Nikotynizm matki.

Egzemplarze powieści „Ofiara” otrzymują:

Emila Sikorska
Mateusz Prusik
Dominika Bartczyszyn.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

OfiaraPierre Lemaitre „Ofiara”

Opis: Mierzący zaledwie 145 cm wzrostu paryski komisarz Camille Verhoeven jest diabelnie inteligentny, odważny i bezkompromisowy. Znają go już polscy czytelnicy z poprzedniej powieści „Alex”. Cztery lata po tragicznej śmierci żony w życiu komisarza Verhoevena niespodziewanie pojawia się nowa kobieta i nowa miłość. Niestety, wkrótce zostaje brutalnie pobita, gdy przypadkowo staje się świadkiem napadu rabunkowego. By móc samodzielnie prowadzić śledztwo, Verhoeven używa podstępu, łamiąc przy tym wszelkie zasady, za co grozi mu komisja dyscyplinarna i usunięcie z policji. Choć ofiara rozpoznaje sprawców, ich ujęcie wcale nie jest proste. Komisarz ze zdziwieniem odkrywa, że wskazani przestępcy nie są faktycznymi sprawcami, a sama ofiara nie jest osobą, za którą się podaje. Dlaczego kobieta pojawiła się w życiu komisarza? Jaką rolę odegrała w całej sprawie? (więcej o książce)

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe