Ofiara

OfiaraAutor: Pierre Lemaitre
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Muza SA
Rok wydania: czerwiec 2014
Tytuł oryginału: Sacrifices
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: 352
ISBN 978-83-7758-714-0

Opis:

Nowa książka francuskiego mistrza kryminału, autora, który nie lubi happy endów i pisze tylko takie książki, które chciałby sfilmować Alfred Hitchcock.

Mierzący zaledwie 145 cm wzrostu paryski komisarz Camille Verhoeven jest diabelnie inteligentny, odważny i bezkompromisowy. Znają go już polscy czytelnicy z poprzedniej powieści „Alex”. Teraz, dzięki ekranizacji książki, poznają go także miliony widzów. Reżyserem i producentem jest James B. Harris (Czarna Dalia, Lolita, Ścieżki chwały). Zdjęcia mają zakończyć się jeszcze w 2014 roku.

Cztery lata po tragicznej śmierci żony w życiu komisarza Verhoevena niespodziewanie pojawia się nowa kobieta i nowa miłość. Niestety, wkrótce zostaje brutalnie pobita, gdy przypadkowo staje się świadkiem napadu rabunkowego. By móc samodzielnie prowadzić śledztwo, Verhoeven używa podstępu, łamiąc przy tym wszelkie zasady, za co grozi mu komisja dyscyplinarna i usunięcie z policji. Choć ofiara rozpoznaje sprawców, ich ujęcie wcale nie jest proste. Komisarz ze zdziwieniem odkrywa, że wskazani przestępcy nie są faktycznymi sprawcami, a sama ofiara nie jest osobą, za którą się podaje. Dlaczego kobieta pojawiła się w życiu komisarza? Jaką rolę odegrała w całej sprawie?

Pierre Lemaitre – francuski pisarz i scenarzysta, mistrz francuskiego kryminału. Jego trzy książki, które ukazały się w Muzie, zdobyły wiele nagród: „Ślubna suknia” – główna nagroda czytelników Goutte de Sang d’encre, Wiedeń 2019; „Zakładnik” – nagroda za europejski kryminał roku 2010 – Prix du polar européen 2010; „Alex” – nagroda CWA International Dagger 2013. Pierre Lemaitre został także w 2013 laureatem Nagrody Goncourtów.

Materiały o książce:

„Kryminalna literatura piękna” – recenzja książki
Trzymający w napięciu fragment „Ofiary” Pierre?a Lemaitre?a
„Ofiara” ? powieść francuskiego mistrza kryminału Pierre?a Lemaitre?a już 4 czerwca w księgarniach