Do wygrania „Futbolowa gorączka” Nicka Hornby’ego! [ZAKOŃCZONY]

22 maja 2012


Z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło ufundować jeden egzemplarz powieści Nicka Hornby’ego pt. „Futbolowa gorączka” osobie, która odpowie prawidłowo na pytanie w naszym konkursie.

Bohater autobiograficznej powieści Hornby’ego jest zapalonym kibicem Arsenalu Londyn. Pytanie brzmi: Jak nazywają się polscy zawodnicy występujący w barwach Arsenalu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Konkurs”.

Zakończenie konkursu w sobotę, 2 czerwca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to: Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny.

Książkę „Futbolowa gorączka” wygrał Piotr Czwarkiel z Piły. Nagrodę wyślemy pocztą w przeciągu 2 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Nick Hornby „Futbolowa gorączka”

Zakochałem się w piłce nożnej tak, jak później zakochiwałem się w kobietach: nagle, niewytłumaczalnie, bezkrytycznie, nie myśląc o bólu ani kłopotach, jakie będą temu towarzyszyły. „Futbolowa gorączka” jest o byciu kibicem. Czytałem książki napisane przez ludzi z całą pewnością kochających futbol, ale to coś zupełnie innego; czytałem także książki napisane przez ? z braku lepszego słowa ? chuliganów, jednak przynajmniej 95 procent z milionów, które każdego roku oglądają mecze, w życiu nikogo nie uderzyło. Zatem to książka dla reszty z nas i dla każdego, kto się kiedykolwiek zastanawiał, jak to jest być kimś takim jak my. Choć szczegóły są charakterystyczne wyłącznie dla mnie, mam nadzieję, że trafią do serca tych, którym choć raz zdarzyło się odpłynąć, w trakcie pracy, filmu albo rozmowy, w przemyślenia o strzale z lewego woleja w prawe okienko bramki, strzale sprzed dziesięciu, piętnastu albo dwudziestu lat.

Zobacz, co Nick Hornby sądzi o współczesnej piłce nożnej.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe