Amerykański komiks o Wiedźminie i słuchowisko już wkrótce w Polsce

18 września 2014

wiedzmin-dom-ze-szkla-premiera
Szykuje się niezła gratka dla fanów przygód Geralta z Rivii! Warszawskie studio Sound Tropez, producent słuchowisk na podstawie kultowych komiksów, na początek października zapowiedziało premierę dźwiękowej adaptacji amerykańskiego komiksu „Wiedźmin: Dom ze szkła” autorstwa Paula Tobina, Joe Querio oraz Dave’a Johnsona. Sam komiks trafi do sprzedaży w listopadzie nakładem wydawnictwa Egmont.

„Wiedźmin: Dom ze szkła” to historia Geralta z Rivii, który podczas wędrówki skrajem Czarnego Lasu, spotyka owdowiałego myśliwego. Wspólnie wyruszają w dalszą podróż. Leśne ścieżki, a może i przeznaczenie prowadzą ich do tytułowego domu ze szkła, wielkiego i pełnego tajemnic dworu, w którym mieszka zmarła żona Jakuba oraz wiele innych dziwnych mrocznych postaci. Niekończące się korytarze, gdzie przerażające niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem oraz skrywana przez Dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę Domu i przeżyć.

wiedzmin-dom-ze-szkla-rys

Komiks powstał w oparciu o scenariusz autorstwa Paula Tobina, laureata nagrody Eisnera. Za rysunki odpowiada Joe Querio, znany m.in. ze współpracy z Mikem Mignolą („Hellboy”) przy serii „B.P.R.D.”. Pierwszy tom w twardej oprawie trafi do sprzedaży 3 listopada 2014 nakładem wydawnictwa Egmont. Zanim jednak przeczytamy komiks, będziemy mieli możliwość nabyć słuchowisko zrealizowane na jego podstawie, które przygotowuje studio Sound Tropez.

Głosem, który opowie nieznaną wcześniej z gier, ani książek historię pełną przygód, strachu i tajemnic, będzie głos Adama Ferencego. W głównych rolach usłyszymy Jacka Rozenka, Magdalenę Różczkę, Magdalenę Popławską, Jana Jangę Tomaszewskiego oraz Sylwię Nowiczewską.

„Udźwiękowienie historii z niezwykle barwnego świata Geralta z Rivii było naszym marzeniem od dawna, więc jak tylko nadarzyła się taka okazja, nie zastanawialiśmy się długo, po prostu zabraliśmy się do pracy” ? mówi Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez.

Poniżej możecie posłuchać fragmentu słuchowiska „Wiedźmin: Dom ze szkła”. Prapremiera słuchowiska zapowiedziana została na Międzynarodowy Festiwal Komiksu, który odbędzie się w dniach od 3 do 5 października w Łodzi. Premiera sklepowa planowana jest na 16 października.

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części „The Walking Dead”, „Conana Barbarzyńcę”, „Thorgala”. Na początek października przewidziano premierę kolejnych części „The Walking Dead” i „Thorgala” oraz pierwszą część „Kajko i Kokosza”.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: słuchowiska