Kolejne słuchowisko na podstawie Thorgala już w październiku

21 sierpnia 2014

Sluchowisko_Thorgal_1
Jarosław Boberek, Julia Kamińska, Natalia Rybicka, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska dołączyli do obsady słuchowiska na podstawie komiksu „Thorgal”, autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme?a. Druga część tej dźwiękowej adaptacji obejmuje opowiadanie „Prawie raj” z pierwszego albumu serii oraz trzeci album p.t. „Trzech starców z krainy Aran”. Premiera już w październiku!

W role główne, Thorgala i jego ukochanej Aarici, wcielili się Jacek Rozenek oraz Maria Niklińska. Głosem, który poprowadzi słuchaczy przez górskie ostępy północnych krain jest głos wybitnego barda i poety, Mirosława Czyżykiewicza. W słuchowisku będzie można usłyszeć także kołysankę dla Aaricii w wykonaniu Marii Rumińskiej z zespołu Shannon i jej córeczki, Dobrosi.

„Dla fanów Grzegorza Rosińskiego największym zaskoczeniem będzie z pewnością jego osobisty udział w nagraniach. Nie dość, że po raz kolejny namalował dla nas przepiękną okładkę, to jeszcze dał się namówić na wzięcie udziału w słuchowisku. Bawiliśmy się świetnie” ? mówi Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez.

„Thorgal” to belgijska seria komiksowa z gatunku fantasy, która ukazuje się po francusku od 1977 roku. Przez ten czas opublikowano cztery serie, a w nich ponad 40 albumów przełożonych na kilkanaście języków. Pierwsza część słuchowiska na podstawie „Thorgala” ukazała się w kwietniu 2013 roku. Adaptacja objęła dwa pierwsze albumy serii – „Zdradzona czarodziejka” i „Wyspa wśród lodów”. Fragmentu pierwszej części możecie wysłuchać poniżej:

W „Trzech starcach z krainy Aran” Thorgal i Aaricia trafiają podczas wędrówki do tajemniczego kraju Aran. Mieszkańcy właśnie obchodzą osobliwe święto. Istnieje proroctwo, że ten, kto za pomocą jednej strzały uwolni z więzów legendarny naszyjnik Thjazi, zostanie władcą kraju Aran. Aarcia bez większego namysłu podejmuje wyzwanie. I właśnie w tym momencie bohaterowie wpadają w prawdziwe tarapaty…

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części „Żywych Trupów”, „Conana Barbarzyńcę” oraz „Thorgala”.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć aktorów podczas pracy nad słuchowiskiem:

Sluchowisko_Thorgal_2

Sluchowisko_Thorgal_3

Sluchowisko_Thorgal_4

Sluchowisko_Thorgal_5

Tak będzie prezentować się okładka słuchowiska „Thorgal. Prawie raj. Trzech starców z krainy Aran” autorstwa Grzegorza Rosińskiego:

Sluchowisko_Thorgal_6

Tematy: , , , , ,

Kategoria: słuchowiska