Słuchowisko „Żywe trupy” – pierwsza na świecie adaptacja dźwiękowa komiksu

25 lutego 2013


Studio Sound Tropez podjęło się realizacji pierwszego na świecie słuchowiska opartego na komiksie. „Żywe trupy” na podstawie bestsellerowego cyklu Roberta Kirkmana są już dostępne w sprzedaży.

„Żywe trupy” to trzymająca w napięciu historia Ricka, wzorowego policjanta z małego miasteczka, który został postrzelony podczas pościgu za zbiegiem i trafił do szpitala w stanie śpiączki. Kiedy zaś obudził się w opuszczonym budynku, stanął przed niezwykle trudnym zadaniem ? w świecie opanowanym przez zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw: przeżyć każdy kolejny dzień.

Za sukcesem cyklu, który może poszczycić się mianem najlepiej sprzedającego się anglojęzycznego komiksu minionego roku, nie stoją jednak krwiożercze zombi, hektolitry krwi i orgie przemocy, lecz opowieść nastawiona na bohaterów. „Kwestia, jak dostali się na miejsce, gdzie ich spotykamy, jest o wiele ważniejsza od tego, że w ogóle się tam znaleźli” – pisał we wstępie do pierwszego tomu komiksu Robert Kirkman. „W 'Żywych trupach’ bardziej chodzi o fakt, by patrzeć, jak Rickowi udaje się przeżyć, niż by bać się zombi wyskakujących zza rogu.”

Takie podejście zaowocowało niezwykle sugestywną historią, która stała się fenomenem na całym świecie, wskrzeszając modę na zombi. Na podstawie komiksu powstał bijący rekordy popularności serial telewizyjny pod tym samym tytułem. Z bardzo dobrym odbiorem spotkały się również pierwsze powieści osadzone w świecie „Żywych trupów” oraz gra komputerowa ze stajni Telltale Games.

Studio Sound Tropez, twórcy audiobooka „Gra o tron”, który jest największą polską superprodukcja audio stworzoną na podstawie światowego bestsellera, podjęli się więc kolejnego trudnego zadania – realizacji słuchowiska na podstawie komiksu. W przedsięwzięciu udział wzięli m.in. Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Szymon Bobrowski.

Słuchowisko „Żywe trupy” trwa niemal 3 godziny i oparte zostało na dwóch pierwszych tomach komiksowego cyklu – „Dni utracone” oraz „Wiele mil za nami”. Producenci zapowiadają, że doskonała obsada, wciągająca fabuła, świetna muzyka i spektakularne efekty specjalne będą gwarancja doskonałej rozrywki nie tylko dla miłośników historii o zombi.

Adaptacja dźwiękowa „Żywych trupów” jest już dostępna w formie pliku na Publio oraz płyty CD (w dystrybucji wydawnictwa Anakonda).

Poniżej możecie posłuchać piętnastominutowego fragmentu słuchowiska:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi, słuchowiska