Amerykanie stworzą i wydadzą nowy komiks o Wiedźminie

11 października 2013

amerykański Wiedźmin
To już oficjalnie potwierdzone. Dark Horse Comics, jeden z najważniejszych obok DC Comics i Marvela wydawców komiksowych w USA rozpoczął współpracę z CD Projekt RED, producentem gier komputerowych o ?Wiedźminie?. W ramach tejże współpracy Amerykanie napiszą i wydadzą zupełnie nową serię komiksową o Geralcie z Rivii.

Odpowiedzialnymi za stworzenie nowej historii osadzonej w świecie opisanym przez Andrzeja Sapkowskiego na kartach siedmiotomowego cyklu książek o Geralcie i Ciri będą pierwszoligowi amerykańscy twórcy komiksowi. Scenariusz wyjdzie spod pióra Paula Tobina, nagrodzonego Eisnerem za komiks ?Bandette?, ilustracje przygotowuje Joe Querio (rysownik ?B.B.P.O.?), a okładki narysuje Dave Johnson (?100 Naboi?). Komiks trafi na sklepowe półki już w marcu przyszłego roku.

„Bardzo cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę z Dark Horse Comics, który jest jednym z największych i najciekawszych wydawców komiksów na świecie. Tym bardziej, że dla wielu z nas znaczek Dark Horse jest legendarny i od razu kojarzy nam się z ulubionymi bohaterami jak np. Hellboy czy Usagi Yojimbo. Ogromne znaczenie ma dla nas także to, że po raz kolejny rozszerzamy uniwersum Wiedźmina” ? powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

O czym będzie opowiadał nowy komiks o wiedźminie? Podróżując na skraju Czarnego Lasu, położonego na ziemiach Angren, łowca potworów Geralt napotyka na swojej drodze wdowca, którego martwa i żądna krwi żona zamieszkuje opuszczoną posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze gdzie przerażające niebezpieczeństwa czają się za każdym rogiem sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę skrywaną przez tajemnicze domostwo.

„Razem z Projekt RED podjęliśmy decyzję, że to Geralt będzie głównym bohaterem [komiksu], ale nie chcieliśmy wchodzić w paradę fabule istniejącej w grze, zwłaszcza w świetle tego, co może wydarzyć się w trzeciej odsłonie gry” ? powiedział Paul Tobin w wywiadzie dla Newsarama. Scenarzysta przyznał, że historia w całości jest jego autorstwa, w trakcie spotkania z CD Projekt RED ustalił jedynie ogólny kierunek, w jakim ma zmierzać fabuła.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z CD Projekt RED. Świat Wiedźmina jest niezwykle barwny a sam główny bohater, czyli Geralt, jest fascynującą postacią. Forma komiksu pozwoli opowiedzieć kolejne, dojrzałe opowieści ulokowane w tym uniwersum” ? powiedział Nick McWhorter, dyrektor programów własnych w Dark Horse Comics.

„Wiedźmin” z Dark Horse to nie pierwszy komiks osadzony w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. W latach 1993-1995 ukazało się sześć albumów na podstawie opowiadań wiedźmińskich autorstwa Bogusława Polcha do scenariusza Macieja Parowskiego i samego Sapkowskiego.

Pierwszy amerykański „Wiedźmin” ma pojawić się w sprzedaży 19 marca 2014 roku. Poniżej możecie zobaczyć projekty okładek dwóch zeszytów:

Wiedźmin - komiks (okładka 1)

Wiedźmin - komiks (okładka 2)

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy