Pułkownik Aureliano Buendía stoi naprzeciw plutonu egzekucyjnego. Zwiastun serialu „Sto lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza

18 kwietnia 2024

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun hiszpańskojęzycznego serialu „Sto lat samotności” opartego na arcydziele Gabriela Garcíi Márqueza pod tym samym tytułem.

O adaptacji „Stu lat samotności” przez długie lata mogliśmy jedynie pomarzyć – niechętny Hollywood Gabriel García Márquez nie pozwalał na sfilmowanie swojej najsłynniejszej książki. Pięć lat po jego śmierci rodzina stwierdziła, że w czasach popularności seriali i przychylności międzynarodowej widowni dla produkcji realizowanych w językach obcych, mogą zgodzić się na współpracę z platformą Netflix w celu zrealizowania ekranizacji.

Jak szumnie zapowiada Netflix, wyreżyserowany przez Laurę Morę i Alexa Garcíę Lópeza serial „Sto lat samotności” ma być jedną z najambitniejszych produkcji, jakie dotychczas powstały w Ameryce Łacińskiej. W ożywienie na ekranie Macondo zaangażowano rzeszę utalentowanych artystów latynoamerykańskich. Zdjęcia kręcono w Kolumbii, w rodzinnym kraju Gabriela Garcíi Márqueza, a pierwsze efekty prac możemy podziwiać w opublikowanym właśnie zwiastunie.

Niespełna 1,5-minutowy materiał pokazuje, jak Aureliano Babilonia czyta mityczny pamiętnik Melquiadesa i przenosi się do Macondo, aby poznać dzieje rodziny Buendía, poszukującej szczęścia i ucieczki przed klątwą samotności. W zwiastunie słyszymy w nieco zmodyfikowanej wersji słynne pierwsze zdanie z książki, które w polskim przekładzie Kaliny Wojciechowskiej i Grażyny Grudzińskiej brzmi: „Wiele lat później, stojąc naprzeciw plutonu egzekucyjnego, pułkownik Aureliano Buendía miał przypomnieć sobie to dalekie popołudnie, kiedy ojciec zabrał go z sobą do obozu Cyganów, żeby mu pokazać lód”.

Zapowiedź pozwala nam zobaczyć po raz pierwszy aktorów występujących w serialu. Są to: Claudio Cataño (dorosły pułkownik Aureliano Buendía), Jerónimo Barón (młody Aureliano Buendía), Marco González (Jose Arcadio Buendía), Leonardo Soto (syn José Arcadio), Susana Morales (Úrsula Iguarán), Ella Becerra (Petronila), Carlos Suaréz (Aureliano Iguarán), Moreno Borja (Melquiades), Santiago Vásquez (nastoletni Aureliano Buendia).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu, którego data premiery nie została jeszcze ujawniona:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film