Stephen King zna powód, dla którego J.K. Rowling wciąż wraca do świata Harry?ego Pottera

8 lipca 2016

Liczne nowe historie zamieszczane na stronie Pottermore, sztuka teatralna będąca kontynuacją sagi o Harrym Porterze wraz z książkową wersją scenariusza oraz zapowiadany na listopad film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” ? wszystko to dowodzi, że J. K. Rowling nie potrafi opuścić świata czarodziejów i magii na dobre.

Wyjaśnienia działań pisarki podjął się ostatnio jej równie sławny kolega po piórze, Stephen King. W wywiadzie udzielonym gazecie „New York Times” powiedział: „Są dwie kwestie. Myślę, że ona lubi postaci z Harry?ego Pottera i trochę trudno jej pożegnać się z nimi. Jest też świadoma, że istnieją miliony i miliony ludzi, którzy kochają te książki. Pisarze czują odpowiedzialność przed swoimi fanami i jest to sposób na powiedzenie im: ?jeśli chcecie trochę więcej, to dam wam tego?”.

Kingowi również zdarza się wracać do swoich bohaterów. W osiem lat po zakończeniu sagi „Mroczna wieża” ponownie zabrał czytelników na spotkanie z Rolandem i jego Ka-tet w powieści „Wiatr przez dziurkę od klucza” i nie wyklucza, że kiedyś napisze kolejną książkę z serii, jeśli znajdzie sposób, jak przedstawić Bitwę o Jericho. Nie inaczej może być z trylogią kryminalną o Panu Mercedesie, której ostatni tom zatytułowany „Koniec warty” trafił w czerwcu do sprzedaży. W rozmowie z „New York Times” pisarz zdradził, że bawi się wizualizowaniem dalszych losów jednej z postaci występujących w książce. „Jest tam bohaterka o imieniu Holly, o której ciągle myślę” ? wyjawił. Czy z tego myślenia coś wyjdzie? Czas pokaże.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy