Od piątku na stronie Pottermore 12 nowych opowiadań ze świata Harry’ego Pottera

11 grudnia 2014

12-nowych-opowiadan-pottera
J. K. Rowling zapowiedziała, że począwszy od 12 grudnia przez 12 dni na stronie Pottermore będą ukazywać się nowe opowiadania rozgrywające się w świecie znanym milionom czytelników z siedmiotomowej sagi o Harrym Potterze. Z pierwszego opowiadania dowiemy się, jak potoczyły się losy Draco Malfoya.

Pomimo ukończenia serii książek, które uczyniły ją jedną z najpopularniejszych pisarek na świecie, Rowling coraz chętniej lubi wracać do magicznego świata czarodziejów. W lipcu autorka opublikowała opowiadanie w formie artykułów, jakie reporterka Rita Skeeter zwykła zamieszczać w plotkarskiej kolumnie na łamach „Proroka Codziennego”. Pojawił się w nim 34-letni Harry Potter oraz jego najbliżsi przyjaciele. Z kolei w Halloween Rowling uraczyła fanów esejem, w którym przedstawiła nowe spojrzenie na jedną z bohaterek sagi, znienawidzoną nauczycielkę Obrony przez Czarną Magią i Wielkiego Inkwizytora Hogwartu, Dolores Umbridge. Pisarka wyjawiła, że postać ta powstała na bazie dwóch autentycznych osób, które spotkała w swym życiu.

Wprawdzie Rowling zdementowała, jakoby miała to być zapowiedź nowej powieści ze świata Harry’ego Pottera, nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby autorka dała się namówić, aby opowiadania ze strony Pottermore wydano w tradycyjnej formie, tak, jak miało to miejsce z „Baśniami Barda Beedle?a” czy „Quidditchem przez wieki”.

AKTUALIZACJA 11.12.2014, 23:51:

Przedstawiciel Pottermore przesłał do „Entertaiment Weekly” oświadczenie, że informacja podawana w doniesieniach medialnych jest błędna. Rowling zapowiedziała w rzeczywistości nie dwanaście opowiadań, a dwanaście niespodzianek. Jedną z nich będzie opowiadanie o Draco Malfoyu.

[am,er]
fot. Warner Bros. Entertainment

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy