banner ad

Stephen King nie wyklucza napisania nowego tomu Mrocznej Wieży, w którym przedstawi Bitwę o Jericho

9 lutego 2016

king-opisze-bitwe-o-jericho
Stephen King wyjawił, że chciałby ponownie wrócić do świata Mrocznej Wieży, aby opisać jeszcze jeden epizod z życia Rolanda, którego nie udało mu się zawrzeć w ośmiu wydanych tomach sagi.

„Nigdy nie skończyłem z Mroczną Wieżą” ? powiedział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. „Z Mroczną Wieżą jest taka sprawa, że te książki nigdy nie były redagowane, więc patrzę na nie jak na pierwszy szkic. W czasie, gdy dotarłem do piątej czy szóstej książki, myślałem sobie: ?To wszystko naprawdę jest jedną powieścią?. Doprowadza mnie to do szału. Chodzi o to, aby spróbować znaleźć czas na przepisanie tych książek. Jest pewien brakujący element – wielka bitwa w miejscu o nazwie wzgórze Jericho. Cała ta sprawa powinna być opisana. Myślałem o tym kilka razy, ale nie wiem, jak to zrobić”.

King przyznał, że chciałby stworzyć dziewiąty tom sagi, w którym opisałby bitwę na wzgórzu Jericho, gdzie Roland stracił swoich dwóch towarzyszy Cuthberta i Alaine?a. „Myślę o zrobieniu tego. Ale musiałbym wrócić i przeczytać cały materiał, zanim wejdę w klimat, aby to zrobić. Więc po prostu nie wiem, człowieku. Jestem bardzo instynktownym pisarzem, nie mam opracowanej strategii działania. W tej kwestii jestem bardzo nieprofesjonalny, mogę przywiązać się do krzesła i pisać codziennie, ale pomysły przychodzą, kiedy przychodzą. Na przykład na pomysł ?Dallas ?63? wpadłem w 1971 i w końcu nadszedł czas, aby to napisać. Może pewnego dnia przyjdzie czas, abym napisał o wzgórzu Jericho” ? powiedział King.

Wprawdzie wydarzeń, jakie rozegrały się na wzgórzu Jericho, autor jeszcze nie opisał, ale zrobili to za niego inni ? Peter David i Robin Furth, scenarzyści komiksowej adaptacji „Mrocznej Wieży”. Piąta część wydawanej przez Marvela (a w Polsce przez oficynę Albatros) serii przedstawia, co przydarzyło się Rolandowi i jego ka-tet po ucieczce spowodowanej całkowitym zniszczeniem ich ukochanego miasta Gilead.

W trakcie wywiadu dla ?Rolling Stone? King zdradził również, że zrealizowanie wyczekiwanej od dawna ekranizacji cyklu o Mrocznej Wieży jest całkiem prawdopodobne. Potwierdził jednocześnie, że Sony prowadzi rozmowy z Idrisem Elbą i Matthew McConaugheyem, którzy mieliby wystąpić w tej produkcji. Nieoficjalnie mówiło się, że ten pierwszy zagrałby Rolanda, drugi zaś ? Człowieka w czerni.

[am]
źródło: Rolling Stone

Tematy: ,

Kategoria: newsy