Tak wygląda dorosły Harry Potter i jego rodzinka! Zobacz obsadę sztuki będącej oficjalną kontynuacją sagi

31 maja 2016

rodzinka-potterow-sztuka-1
Na stronie Pottermore zaprezentowano aktorów wcielających się w rodzinę Potterów w zapowiadanej na koniec lipca sztuce teatralnej „Harry Potter and the Cursed Child” (z ang. „Harry Potter i przeklęte dziecko”) będącej oficjalną kontynuacją sagi napisanej przez J.K. Rowling.

Wprawdzie dorosłego Harry?ego Pottera mogliśmy zobaczyć w krótkiej scenie na końcu ostatniej z filmowych ekranizacji, jednak w sztuce to nie Daniel Radclife wcieli się w czarodzieja z blizną na czole, lecz Jamie Parker i ? przynajmniej na zdjęciach ? wypadł w tej roli bardzo dobrze. Dorosły Harry ma na sobie garnitur, gdyż to właśnie w takim stroju chodzi do pracy. Przypomnijmy, że jest przepracowanym urzędnikiem w Ministerstwie Magii. Sama Rowling, zapytana o transformację aktora, napisała: „On po prostu teraz jest Harrym. To swego rodzaju ulga widzieć, że wypadł tak dobrze”.

rodzinka-potterow-sztuka-2

Równie przekonująco wypada Poppy Miller w roli żony Harry?ego, Ginny Potter (z domu Weasley). Wcześniej aktorka pojawiała się na scenach teatralnych w inscenizacjach „Makbeta” i innych sztuk kostiumowych, miała więc zwykle na głowie wyszukane fryzury, tu postawiono na krótko i elegancko przycięte rude włosy. Co ważne, Poppy Miller jest na tyle podobna do Bonnie Wright, która wcieliła się w młodą Ginny w filmowych ekranizacjach książek, że odbiorcy sztuki nie będą mieli najmniejszego problemu z identyfikacją bohaterki. Taki zresztą był zamysł twórców. „Jeśli chodzi o ubiory bohaterów, chcieliśmy, żeby były natychmiast rozpoznawalne, kiedy ludzie je zobaczą, dzięki temu poczują, że historia jest bezpieczna w naszych rękach i traktujemy tę odpowiedzialność poważnie” ? powiedział Jamie Parker.

rodzinka-potterow-sztuka-3

W sztuce „Harry Potter and the Cursed Child” Harry i Ginny są rodzicami trójki dzieci: dwóch chłopców i dziewczynki. Najważniejszym z nich dla fabuły jest młodszy syn, Albus Severus Potter, który musi zmierzyć się z ciężarem rodzinnej spuścizny, jakiej nigdy nie chciał. Na zdjęciu możemy zobaczyć wcielającego się w niego Sama Clemmetta przyodzianego w szatę po starszym bracie, Jamesie Syriuszu.

rodzinka-potterow-sztuka-4

Jeszcze w tym tygodniu ujawnione zostaną wizerunki kolejnych bohaterów sztuki, której premiera zapowiedziana została na 30 lipca 2016 roku. Dzień później „Harry Potter and the Cursed Child” ukaże się w formie książki.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy