„Koniec warty” – finał kryminalnej trylogii Stephena Kinga o „Panu Mercedesie”

6 czerwca 2016

koniec-warty-premiera1
Stephen King zamyka trylogię o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie zapoczątkowaną „Panem Mercedesem”. „Koniec warty” w przekładzie Rafała Lisowskiego ukaże się 8 czerwca nakładem wydawnictwa Albatros.

Pamiętacie Brady’ego Hartsfielda, zabójcę odpowiedzialnego za masakrę w „Panu Mercedesie”? W drugim tomie trylogii kryminalnej Kinga zatytułowanym „Znalezione nie kradzione” znajdował się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie podpowiadało jednak, że w pokoju 217 przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego pokoju. Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście.

W ostatnim tomie trylogii o emerytowanym policjancie Billu Hodgesie i seryjnym zabójcy Bradym Hartsfieldzie King wplata do literatury detektywistycznej elementy grozy i nadnaturalny suspens, które stanowią znak rozpoznawczy większości jego książek. W „Końcu warty” pojawiają się wszystkie znaki firmowe pisarza – dobrze znane motywy i obsesje oraz zło, które lęgnie się niepostrzeżenie tuż pod powierzchnią zwyczajności.

koniec-warty-premiera2

Zamieszczone na okładce książki rybki odgrywają oczywiście w fabule niemałą rolę. W powieściach Kinga często pojawiają się wytwory technologii, które za sprawą nadprzyrodzonych sił zyskują niebezpieczny charakter. Tym razem będzie to zappit – przenośna konsola do gier. Na niej to wgrana jest dziwnie hipnotyczna gra polegająca na łowieniu ryb, którą Brady Hartsfield wykorzystuje do swoich zbrodniczych celów.

Polska premiera powieści „Koniec warty” zaplanowana jest na 8 czerwca. Książka ukaże się pod patronatem Booklips.pl. Poniżej możecie zobaczyć brytyjski zwiastun finału kryminalnej trylogii Kinga:

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi