Oto zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” inspirowanego książką J.K. Rowling

15 grudnia 2015

fantastyczne-zwierzeta-zwiastun
Wracamy do świata czarodziejów i mugoli znanego z książek o Harrym Potterze! Wytwórnia Warner Bros. ujawniła pierwszy zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” inspirowanego książką J.K. Rowling o tym samym tytule.

Akcja filmu rozgrywa się ponad 50 lat przed narodzinami Harry?ego Pottera. W 1926 roku na Kongres Czarodziejów do Nowego Jorku przybywa sławny brytyjski magizoolog Newton Skamander. Z podróży po całym świecie wiezie walizkę pełną zagrożonych gatunków niezwykłych magicznych stworzeń. W Nowym Jorku Skamander planował jedynie krótki postój, po czym mógłby wyruszyć dalej bez jakichkolwiek incydentów, gdyby nie fakt, że pewien No-Maj (tak w Ameryce nazywają mugoli) o imieniu Jacob zapodział gdzieś walizkę, uwalniając niektóre magiczne stworzenia, co może oznaczać poważne kłopoty zarówno dla czarodziejów, jak i zwykłych ludzi.

Książka, która stanowiła inspirację do stworzenia filmu, to w zasadzie 48-stronicowy podręcznik dla młodych czarodziejów zawierający opisy kilkudziesięciu gatunków magicznych stworzeń. J.K. Rowling dopisała do niego całą nową historię, tworząc oryginalny filmowy scenariusz, który przeniósł na ekran David Yates, reżyser znany m.in. z realizacji czterech spośród ośmiu części „Harry?ego Pottera”.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to pierwszy z serii co najmniej trzech filmów o przygodach magizoologa, jakie mają powstać. W obrazie zobaczymy m.in. Eddiego Redmayne?a (jako Newtona Skamandera), Katherine Waterston (jako Porpentinę Goldstein), Dana Foglera (w roli Jacoba Kowalskiego), Samanthę Morton (Mary Lou), Colina Farrella (Percival Graves), Faith Wood-Blagrove (Modesty), Jona Voighta (Henry Shaw, Sr.) i Rona Perlmana.

Film kręcono w tym samym studiu Warner Bros., gdzie powstawały ekranizacje „Harry?ego Pottera”. Premiera zapowiedziana jest na 18 listopada 2016 roku:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film