banner ad

W oficjalnej książkowej kontynuacji „Kubusia Puchatka” pojawi się nowy bohater

19 września 2016

pingwin-u-kubusia-puchatka-1
Do Stumilowego Lasu zawita nowy gość! W zapowiadanej na październik oficjalnej książkowej kontynuacji przygód Kubusia Puchatka pojawi się postać wzorowana na kolejnym pluszaku, jakim bawił się w dzieciństwie Christopher Robin Milne, pierwowzór Krzysia.

Książka nosi tytuł „The Best Bear in All the World” (z ang. „Najlepszy miś na całym świecie”) i zawierać będzie cztery nowe opowiada, każde napisane przez innego autora. Twórca jednej z historii, Brian Sibley, chciał wprowadzić do świata Kubusia Puchatka nowego bohatera. Ostatecznie inspiracji dostarczyła mu mało znana fotografia, na której A.A. Milne bawi się ze swoim synem, Christopherem Robinem, dwoma pluszowymi zabawkami. Jedną z nich jest znany wszystkim miś, który stał się pierwowzorem Kubusia Puchatka, z kolei druga to pingwin.

 
„Myśl o Puchatku napotykającym Pingwina wydawała mi się nie bardziej dziwaczna niż jego spotkania z kangurem i tygrysem w lesie Sussex. Zacząłem więc zastanawiać się, co mogłoby się stać, gdyby w pewien śnieżny dzień Pingwin zobaczył na swojej drodze Puchatka” ? powiedział Brian Sibley.

pingwin-u-kubusia-puchatka-2

Podobnie, jak pozostałe maskotki Christophera Robina, pingwin został kupiony przez jego matkę w dziale z zabawkami w domu towarowym Harrods. W tym czasie sklep oferował szeroki wachlarz pluszowych zwierzaków dla najmłodszych. Pingwiny zaś cieszyły się dużą popularnością dzięki wyczynom Ernesta Shackletona i Roberta Scotta, którzy dokonali wielu odkryć podczas swoich brawurowych wypraw na Antarktykę.

pingwin-u-kubusia-puchatka-3

Archiwista domu towarowego Harrods, Sebastian Wormell, powiedział: „Uważamy, że zabawką na zdjęciu może być Squeak, który pojawił się w naszym katalogu w 1922 roku, a pochodził z popularnych pasków komiksowych ?Pip, Squeak and Wilfred?”. Przypuszcza się, że to właśnie ten fakt zaważył na decyzji Milne’ego, aby w Stumilowym Lesie nie umieszczać pingwina.

pingwin-u-kubusia-puchatka-4

„Postać pingwina oparta na prawdziwej zabawce, jaką Krzyś bawił się w pokoju dziecięcym, jest doskonałym dodatkiem, będącym w ścisłej zgodzie z klasycznymi książkami” ? oświadczył Rupert Hill, zarządca w Pooh Properties, majątku powierniczym spadkobierców A.A. Milne?ego.

pingwin-u-kubusia-puchatka-5

Zapowiadana na 6 października książka będzie drugą oficjalną kontynuacją perypetii Kubusia Puchatka. W tomie znajdą się cztery nowe historie napisane przez Paula Brighta, Kate Saunders, Briana Sibleya i Jeanne Willis. Za ilustracje w duchu Ernesta H. Sheparda odpowiada Mark Burgess. Część z nich możecie zobaczyć na załączonych grafikach.

pingwin-u-kubusia-puchatka-6

pingwin-u-kubusia-puchatka-7

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy