Polki stworzą komiksową serię o Wiedźminie dla amerykańskiego wydawnictwa Dark Horse! Scenarzystka ujawnia nam szczegóły

24 września 2018


Amerykańska seria komiksowa o wiedźminie Geralcie zostanie rozwinięta o zupełnie nową opowieść! Tym razem stanie się tak za sprawą polskich artystek. Aleksandra Motyka oraz Marianna Strychowska stworzyły dla prestiżowego wydawnictwa Dark Horse miniserię „The Witcher: Of Flesh and Flame”. Wiemy już, o czym będzie komiks.

Miniseria podzielona została na cztery zeszyty, na kartach których poznamy kolejną z przygód Geralta. „W pierwszym zeszycie dawny znajomy Geralta i Yennefer prosi wiedźmina, żeby zbadał sprawę demonicznego nieznajomego, który nawiedza nocami jego córkę. Kiedy tajemniczy kochanek okazuje się starym przyjacielem Geralta, wydaje się, że sprawa zakończy się polubownie, jednak nagle sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli i Geralt ląduje w ostatnim miejscu, w jakim chciałby się znaleźć” ? opowiada nam Aleksandra Motyka, autorka scenariusza komiksu. Scenarzystka zdradza również, że opowieść będzie kontynuacją jednego z wątków gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, jednak większość postaci, które pojawią się w komiksie, jest zupełnie nowa.

Aleksandra Motyka znakomicie zna uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego. To ona wspólnie z kilkoma innymi twórcami pracowała nad scenariuszem wielokrotnie nagradzanej gry „Wiedzmin 3: Dziki Gon”, napisała również słowa czarownego utworu „Wilcza zamieć” do przebojowej produkcji CD Projekt RED. Pisze również powieści pod pseudonimem Sasza Hady. „’Of Flesh and Flame’ to mój komiksowy debiut; pisanie scenariusza sprawiło mi mnóstwo frajdy, świetnie było wrócić na chwilę do świata Wiedźmina i trochę w nim namieszać” ? skomentowała pisarka. Przy okazji podzieliła się z nami wrażeniami ze współpracy z rysowniczką Marianną Strychowską: „Praca z Marianną to sama przyjemność ? po oddaniu tekstu niecierpliwie wyczekiwałam na kolejne strony, bo w każdej partii rysunków pojawiały się niesamowite kadry. Marianna świetnie oddaje mimikę postaci, więc często udawało nam się pokazać nawet skomplikowane relacje i emocje bohaterów raczej spojrzeniem lub wyrazem twarzy niż tekstem. Mam nadzieję, że czytelnikom spodoba się stworzona przez nas opowieść ? starałyśmy się, aby była oryginalna i angażująca emocjonalnie i by dobrze oddawała klimat znany z gry”.

Trzeba dodać, że również rysowniczka komiksu o Wiedźminie, Marianna Strychowska, nie jest osobą z przypadku. Polskim czytelnikom komiksów dała się poznać jako ilustratorka serii „Nie przebaczaj”, psychologicznej opowieści zemsty osadzonej w dwudziestoleciu międzywojennym na Kresach Wschodnich. Utalentowana artystka stworzyła również nietypowy projekt na licencji Dark Horse ? specjalną kolorowankę tylko dla dorosłych ze świata Wiedźmina. Teraz natomiast zajmie się stroną graficzną nowej miniserii. Oficjalna premiera pierwszego zeszytu została zaplanowana w USA na 19 grudnia 2018 roku. Poniżej możecie zobaczyć okładkę komiksu.

Komiksy o Wiedźminie publikowane przez amerykańskie wydawnictwo Dark Horse dostępne są również w Polsce dzięki oficynie Egmont. Do tej pory ukazały się u nas albumy zbiorcze „Dom ze szkła” i „Dzieci lisicy” ze scenariuszem Paula Tobina oraz ilustracjami Joego Querio oraz „Klątwa kruków”, który do scenariusza Tobina zilustrował nasz rodak, Piotr Kowalski. Na rynku dostępna jest też komiksowa seria o Wiedźminie stworzona przez Macieja Parowskiego, Andrzeja Sapkowskiego oraz Bogusława Polcha. Obecnie trwają prace nad serialową ekranizacją przygód Geralta z Rivii ? produkcją zajmuje się platforma Netflix. W roli głównej wystąpi Henry Cavill.

Marcin Waincetel

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy