banner ad

Amerykański komiks o Wiedźminie już 5 listopada. Zobacz plansze

5 listopada 2014

wiedzmin-dom-premiera
Geralt z Rivii powraca w zupełnie nowej opowieści, długo wyczekiwanym albumie komiksowym ? „Wiedźmin Dom ze szkła”. Historia Białego Wilka ukazuje się nakładem Egmont Polska. Komiks trafi do sprzedaży już 5 listopada.

Autorem scenariusza do pełnej wartkiej akcji świata jest laureat Nagrody Eisnera – Paul Tobin, a rysunki wykonał Joe Querio ? jeden z najbardziej obiecujących artystów komiksu. Okładkę komiksu zaprojektował sam Mike Mignola i Dave Stewart. „Styl Joego Querio doskonale wpisuje się w subtelną, pełną niepokoju naturę horroru. Querio nanosi na każdą stronę naprawdę potężną dawkę napięcia i sprawia, że czytelnik wręcz chłonie atmosferę mrocznego lasu i okolic” ? napisał na okładce albumu amerykański recenzent. „Nawet jeśli nie jesteś jeszcze fanem Wiedźmina, myślę, że ten komiks ci się spodoba, lecz jeśli nim jesteś, stanowi on lekturę obowiązkową” ? czytamy dalej.

Podczas wędrówki przez nawiedzony Czarny Las wiedźmin Geralt ? słynny łowca potworów ? spotyka Jakuba, owdowiałego rybaka. Jak się okazuje, żona mężczyzny, Marta, nawet po śmierci nie chce opuścić posiadłości zwanej Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, oraz skrywana przez dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby nie tylko rozwiązać związaną z Martą i Jakubem zagadkę, ale i przeżyć.

Geralt z Rivii, bohater bestsellerowej prozy Andrzeja Sapkowskiego, doczekał się kolejnych rozdziałów swojej historii w różnych mediach: filmie, serialu, grach komputerowych, fabularnych i karcianych. Nowy komiks rozszerza znane z gier oraz książek uniwersum legendarnego zabójcy potworów. Jak zapowiada wydawca, „Wiedźmin Dom ze Szkła” to idealna pozycja dla miłośników przygody i grozy, jak przystało na wiedźmińską opowieść, komiks zawiera skomplikowaną intrygę, wielkie namiętności oraz trudne wybory. Czerpie to, co najlepsze tak z książek, jak i gier, będąc doskonałą kontynuacją do obcowania z ulubionym bohaterem, ale również punktem wejścia dla tych, którzy dopiero co chcą zapoznać się z wiedźmińskim uniwersum. Oko przykuwają plastyczne ilustracje.

Komiks dostępny będzie w sieci salonów EMPIK na terenie całej Polski.

Poniżej możecie zobaczyć trzy przykładowe plansze z albumu „Wiedźmin Dom ze Szkła”:

wiedzmin-dom-premiera-1

wiedzmin-dom-premiera-2

wiedzmin-dom-premiera-3

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi