Henry Cavill zagra Wiedźmina Geralta w zapowiadanym serialu Netfliksa!

4 września 2018


Henry Cavill, hollywoodzki aktor znany z roli Supermana w ostatnich produkcjach Zacka Snydera, wcieli się w rolę Wiedźmina Geralta w zapowiadanym serialu Netfliksa kręconym na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Najwyraźniej angaż aktora producenci planowali od dawna. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, napisała bowiem na swoim profilu na Twitterze: „To było pierwsze spotkanie. Nie miałam jeszcze scenarzystów ani gotowych skryptów ? tylko zielone światło [od producentów] i dużo pasji. To było cztery miesiące temu. Nigdy nie zapomniałam tej pasji, którą wniósł. On jest Geraltem. Zawsze był. Bardzo się cieszę, że mogę powitać w wiedźmińskiej rodzinie Henry’ego Cavilla”.

Oparty na bestsellerowej sadze fantasy Andrzeja Sapkowskiego serial „Wiedźmin” opowiada o Geralcie z Rivii, samotnym łowcy potworów, który stara się znaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się większymi niegodziwcami niż zabijane przez niego bestie. Gdy przeznaczenie stawia na jego drodze potężną czarownicę Yennefer i młodą księżniczkę skrywającą niebezpieczny sekret, sprawy przybierają jeszcze bardziej skomplikowany obrót.

Pierwszy sezon serialu ma liczyć osiem odcinków. Za ich reżyserię odpowiadają: Alik Sacharow (pierwsze cztery odcinki), Alex Garcia Lopez (dwa odcinki) i Charlotte Brändström (dwa odcinki). Sacharow będzie również producentem wykonawczym wraz z showrunnerką Lauren S. Hissrich. Zdjęcia do „Wiedźmina” mają ruszyć w listopadzie, a premiery możemy spodziewać się prawdopodobnie w 2019 roku.

Na grafice poniżej możecie zobaczyć Henry’ego Cavilla jako Wiedźmina. Nie jest to oficjalny plakat, lecz fotomontaż wykonany przez artystę posługującego się pseudonimem BossLogic. Daje jednak pewne pojęcie o wyglądzie postaci:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film