Ogłoszono tytuł i datę światowej premiery piątej powieści o Cormoranie Strike’u autorstwa J.K. Rowling

19 lutego 2020


J.K. Rowling wyjawiła tytuł i datę światowej premiery piątej powieści z serii kryminalnej o Cormoranie Strike’u, którą publikuje pod pseudonimem Robert Galbraith. Książka, tak jak poprzednie części, ukaże się w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Sphere Books, będącego częścią domu wydawniczego Little, Brown and Company.

Nowy kryminał będzie nosił tytuł „Troubled Blood”, co – w zależności od kontekstu – może znaczyć „Niespokojną krew” albo „Problematyczną krew”. Żadne informacje na temat fabuły książki nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że Rowling ukończyła pracę nad manuskryptem pod koniec stycznia. Światowa premiera powieści zapowiedziana została na 29 września. Jeśli Wydawnictwo Dolnośląskie przygotuje polską edycję w tym samym tempie, co przy „Zabójczej bieli”, to możemy spodziewać się przekładu w księgarniach w naszym kraju na przełomie listopada i grudnia.

Seria o Cormoranie Strike’u, weteranie wojennym, który trudni się fachem detektywa i rozwiązuje zagadki kryminalne na terenie Londynu, w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie przekraczającym 1,3 miliona egzemplarzy. Pierwsze trzy części cyklu zostały sfilmowane przez stację BBC. Aktualnie trwają prace nad ekranizacją czwartej książki, zatytułowanej „Zabójcza biel”.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy