J. K. Rowling wyjaśniła pochodzenie pseudonimu Robert Galbraith

24 lipca 2013

J. K. Rowling o pseudonimie
J. K. Rowling zdecydowała się odpowiedzieć na pytania czytelników i wyjaśnić, skąd wzięła pomysł na pseudonim Robert Galbraith, pod którym opublikowała w kwietniu swój pierwszy w karierze kryminał.

„Wybrałam Roberta, ponieważ jest to jedno z moich ulubionych męskich imion, ponieważ Robert F. Kennedy jest moim bohaterem, i ponieważ, całe szczęście, nie użyłam go dla żadnego z bohaterów serii o Potterze ani w 'Trafnym wyborze'” – napisała autorka na oficjalnej stronie Roberta Galbraitha.

„Galbraith pojawił się z nieco dziwnego powodu. Kiedy byłam dzieckiem, to naprawdę chciałam się nazywać Ella Galbraith. Nie mam pojęcia dlaczego. I nawet nie wiem, skąd wiedziałem, że takie nazwisko istnieje, bo nie pamiętam, abym kiedykolwiek spotkała kogoś, kto by je posiadał. Tak czy owak, to nazwisko fascynowało mnie. W rzeczywistości dla serii książek o Strike’u chciałam nazwać się L. A. Galbraith, ale z dość oczywistych względów postanowiłam, że inicjały będą złym pomysłem” – dodaje.

Najnowsza powieść Rowling pt. „The Cuckoo’s Calling” (z ang. „Wołanie Kukułki”) wydana została przed trzema miesiącami pod pseudonimem Robert Galbraith. Prawie dwa tygodnie temu gazeta The Sunday Times ujawniła tożsamość autorki. Odpowiedzialna za przeciek jest brytyjska kancelaria prawnicza Russells Solicitors.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy