J.K. Rowling skończyła pisać piątą powieść o Cormoranie Strike?u

31 stycznia 2020


Miłośnicy serii kryminalnej o Cormoranie Strike?u publikowanej pod pseudonimem Robert Galbraith mają powody do radości. J.K. Rowling ogłosiła właśnie, że ukończyła prace nad piątą częścią cyklu.

Pisarka jest w ostatnim czasie bardzo zapracowana. To był jeden z powodów, dla których ograniczyła swoją aktywność w mediach społecznościowych. Wraz ze Steve’em Klovesem musiała poprawiać scenariusz trzeciej części filmowej sagi „Fantastyczne zwierzęta”. Intensywnie również pisała kolejną książkę o Cormoranie Strike’u. Teraz dowiadujemy się, że powieść jest już ukończona.

Rowling udostępniła na swoim profilu na Twitterze zdjęcie gotowego manuskryptu (patrz poniżej). Na razie nie znamy jeszcze tytułu książki ani tym bardziej szczegółów dotyczących fabuły. Informacje te z pewnością będą dozowane stopniowo, żeby podsycić oczekiwanie czytelników. Fakt, że powieść została ukończona, nie znaczy, że szybko zobaczymy ją w druku. To dopiero początek całego procesu wydawniczego. Jeśli jednak wszystko dobrze pójdzie, premiery możemy spodziewać się w drugiej połowie 2020 roku. Kryminał, jak wszystkie poprzednie części cyklu, zostanie podpisany pseudonimem Robert Galbraith.

Aktualnie trwają też prace nad czwartym sezonem serialu „Strike”, który oparty będzie na książce „Zabójcza biel”. W głównych rolach powrócą Tom Burke (jako Cormoran Strike) i Holliday Grainger (jako Robin Ellacott). Czwarta odsłona produkcji BBC składać się będzie z czterech godzinnych odcinków i powinna trafić na ekrany telewizorów jeszcze w 2020 roku.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy