Cormoran Strike wkracza na ekrany! Pierwszy zwiastun serialu na podstawie „Wołania Kukułki”

23 sierpnia 2017


To była tylko kwestia czasu, aby „Wołanie Kukułki”, czyli pierwsza część kryminalnego cyklu o Cormoranie Strike’u, który J.K. Rowling publikuje pod pseudonimem Robert Galbraith, doczekała się ekranizacji. Stacja BBC ujawniła właśnie zwiastun serialu na podstawie książki.

Serial, którego premiera zapowiedziana jest na 27 sierpnia, będzie nosił tytuł „Strike” i docelowo ma składać się z siedmiu jednogodzinnych odcinków. Trzy epizody tworzące pierwszy sezon oparte zostały na powieści „Wołanie kukułki”. BBC planuje zekranizować również kolejne dwie książki wchodzące w skład serii o Cormoranie Strike’u. Fabuła „Jedwabnika” i „Żniw zła” posłuży za materiał na dwa dwuodcinkowe sezony.

W rolę Cormorana Strike’a, prywatnego detektywa i weterana wojennego, który ucierpiał fizycznie oraz psychicznie podczas służby w Afganistanie, wciela się Tom Burke. Jego asystentkę Robin Ellacott gra Holliday Grainger.

Aktualnie J.K. Rowling pracuje nad czwartą książką z serii, która ma nosić tytuł „Lethal White” (z ang. „Zabójcza biel”). Jeśli serial BBC spotka się z pozytywnym odbiorem, należy oczekiwać że i ta książka doczeka się ekranizacji.

Oto zwiastun pierwszego sezonu serialu „Strike”:

W „Wołaniu kukułki” Cormoran Strike bada zagadkową śmierć supermodelki Luli Landry nazywanej przez przyjaciół Kukułką, której ciało zostało znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdziła samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy. Próbując rozwiązać sprawę, Strike musi zanurzyć się w skomplikowanym świecie wyższych sfer.

Powieść „Wołanie kukułki” ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film