banner ad

Michel Houellebecq pisze nową powieść i występuje w teledysku

25 kwietnia 2014

Houellebecq-nowa-powiesc
Niegrzeczny chłopiec współczesnej literatury francuskiej pisze nową książkę! Będzie to pierwsza powieść autora od czasu „Mapy i terytorium”, która ukazała się w 2010 roku.

W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Le Figaro” Houellebecq przyznał, że od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad nową książką: „Moja powieść idzie do przodu, znalazłem nawet już tytuł. A kiedy znajduję tytuł, to znaczy, że jest dobrze”. Niestety, jak brzmi ów tytuł ani o czym będzie książka, pisarz nie wyjawił.

W ostatnim czasie Houellebecq ma wyjątkowo pracowity okres i pojawia się w mediach jak rzadko kiedy w swojej karierze. Na francuskim rynku ukazała się właśnie antologia jego poezji. 14 kwietnia premierę miała również płyta Jean-Louisa Auberta z piosenkami skomponowanymi do wierszy Houellebecqa. Pisarz wystąpił nawet gościnnie w teledysku promującym album. Na domiar tego zagrał główną rolę w filmie fabularnym „Porwanie Michela Houellebecqa”, stylizowanym na dokument wyjaśniający rzekomo tajemnicze zniknięcie autora „Cząstek elementarnych”, o jakim głośno było w mediach w 2011 roku.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk Jean-Louisa Auberta „Isolement” z gościnnym udziałem Houellebecqa:

A oto krótka zapowiedź filmu „Zniknięcie Michela Houellebecqa”:

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy