Jutro w Warszawie wymienisz się książkami

25 kwietnia 2014

wymienialnia-ksiazek-26-4
W sobotę 26 kwietnia w godzinach 16.00-18.00 w Warszawie po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.

Wybór książek jest całkiem spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, encyklopedie, podręczniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne – każdy znajdzie coś interesującego. W tym miesiącu na wymianę czekają m.in. książki: Joanny Chmielewskiej, Winstona Grooma i Mario Vargasa Llosy.

?Wymieniając książki, dajemy im nowe życie. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie? ? tłumaczą organizatorzy.

Wymienialnia Książek jest częścią programu „Kultura na wynos” galerii Kordegarda i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tradycyjnie na dwie godziny przed Wymienialnią Książek (o 14:00) odbędzie się comiesięczne spotkanie Bukklubu – Dyskusyjnego Klubu Książkowego, w którym rozmowy na temat wybranych książek prowadzą doświadczeni dziennikarze. Tematem najbliższego, dwudziestego szóstego spotkania będzie książka „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa pod adresem mailowym: bukklub@nck.pl.

Obydwa wydarzenia odbędą się 26 kwietnia w Galerii Kordegarda przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17.

wymienialnia_Bukklub2

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia