banner ad

Michel Houellebecq napisał nową powieść! Światowa premiera zapowiedziana na styczeń 2019

19 kwietnia 2018


Michel Houellebecq ukończył prace nad siódmą w swoim dorobku powieścią! Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez magazyn „Technikart” książka zostanie opublikowana we Francji w styczniu 2019 roku przez wydawnictwo Flammarion.

Choć pisarz nie chciał na razie wyjawić tytułu książki, kilka wskazówek każe sądzić, że tematyka powieści krążyć będzie wokół katolicyzmu (stały motyw obecny w twórczości Michela od czasu „Możliwości wyspy”), wsi (być może bohaterowie osiedlą się na wsi?), a także Rosji.

W wywiadzie udzielonym w styczniu 2017 roku w programie telewizyjnym „Journal de 20 heures” na kanale France 2 Houellebecq mówił, że przestał pisać o polityce. „Uczucia są ważniejsze, nie skończyłem jeszcze z miłością” ? skomentował. „Moje powieści mogą wydawać się bardzo negatywne w wydźwięku, ale istnieje też wiele chwil szczęścia” ? dodał, sugerując, że ma jeszcze sporo do powiedzenia w tym temacie. Czyżbyśmy wreszcie mieli doczekać się Houellebecqa w sielankowym, sentymentalnym wydaniu? O tym przekonamy się już za dziewięć miesięcy.

Ostatnią powieścią Houellebecqa jest „Uległość” z 2015 roku. Z uwagi na podejmowaną tematykę islamizacji Francji książka była szeroko dyskutowana w mediach europejskich. W przeciągu miesiąca od wydania powieść znalazła w rodzimym kraju pisarza aż 345 tysięcy nabywców. Aktualnie w Niemczech trwają prace nad ekranizacją „Uległości” z Edgarem Selgem w roli głównej.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy