Gillian Flynn w nowej roli. Pisarka będzie twórczynią amerykańskiej wersji serialu „Utopia”

19 kwietnia 2018


Gillian Flynn, autorka bestsellerowych powieści „Zaginiona dziewczyna” i „Ostre przedmioty”, będzie mogła sprawdzić się w nowej roli. Pisarka została twórczynią, producentką wykonawczą i showrunnerką amerykańskiej wersji „Utopii”, nowego serialu powstającego na wyłączność dla Amazona.

Sieć Amazon Studios poinformowała dziś, że dała zielone światło na wyprodukowanie dziewięcioodcinkowego serialu pod tytułem „Utopia”, którego autorką będzie Gillian Flynn. Pisarka podpisała ogólną umowę telewizyjną z Amazonem, a serial będzie pierwszym projektem zrealizowanym w ramach tejże współpracy.

„Utopia” to adaptacja brytyjskiego serialu pod tym samym tytułem, którego scenarzystą był Dennis Kelly. Grupa młodych ludzi spotykających się w Internecie dociera do legendarnej nieznanej części kultowej powieści graficznej i staje się celem bezlitosnych ataków tajnej rządowej organizacji. Znajomi odkrywają, że spiskowe teorie nakreślone na kartach komiksu mogą mieć wiele wspólnego z rzeczywistością i muszą odnaleźć się w nowej, niezwykle niebezpiecznej i pełnej ironii sytuacji ? to od nich zależą teraz losy świata.

„Pod względem wyzwalania kreatywności 'Utopia’ działa na mnie jak magnes. Serial Dennisa Kelly?ego dosłownie zwalił mnie z nóg. Do tego Dennis bardzo wspaniałomyślnie pozwolił mi wejść w tworzony przez niego świat i uczynić z niego moje własne pełne niesamowitości i dzikie miejsce. 'Utopia’ podejmuje aktualne tematy w mroczny i pokręcony sposób. To serial, który mówi o rzeczach ważnych i bieżących i często pozostawia widza z otwartymi ustami, a przy tym jest to kawał świetnej rozrywki” ? powiedziała Gillian Flynn.

O planach realizacji amerykańskiej wersji „Utopii” mówiło się już od 2014 roku, kiedy to serial na zlecenie HBO miał wyreżyserować David Fincher, a Flynn miała napisać scenariusz. W lipcu 2015 roku projekt został anulowany z powodu sporów o budżet pomiędzy Fincherem a siecią telewizyjną. Teraz wreszcie udało się doprowadzić projekt do skutku dzięki Amazon Studios. Flynn będzie twórczynią, producentką wykonawczą i showrunnerką „Utopii”, a do grona producentów wykonawczych dołączyli również Jessica Rhoades (z którą Flynn współpracowała przy okazji realizacji „Ostrych przedmiotów”), Sharon Hall, Karen Wilson, Dennis Kelly i Diederick Santer. Sharon Levy zajmie się nadzorem produkcji z ramienia Endemol Shine.

„Jesteśmy wielkimi fanami pasjonujących historii tworzonych przez Gillian Flynn” ? powiedział Nick Hall, dyrektor ds. seriali niekonwencjonalnych Amazon Studios. „Gillian kreuje historie trzymające widzów w ciągłym napięciu i podważające ich oczekiwania względem bohaterów. Jej serial będzie niezapomnianym doświadczeniem dla widzów Prime Video, a aktualność jego tematyki wzbudzi zainteresowanie na całym świecie”.

Gillian Flynn miała już okazję pracować na planie filmowym. Napisała scenariusz „Zaginionej dziewczyny”. Była współproducentką i współscenarzystką zapowiadanego na ten rok serialu na podstawie „Ostrych przedmiotów”, a także pomagała Steve’owi McQueenowi w napisaniu nowej wersji serialu „Wdowy”. „Utopia” będzie jej pierwszym w pełni autorskim projektem. Pozostaje zatem czekać z niecierpliwością na to, jak pisarka rozwinie koncepcję brytyjskiego serialu w nowej odsłonie. A tymczasem przypominamy oryginalną „Utopię”:

[am]
źródło: Business Wire

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy