Magiczna choinka na święta dla prawdziwych fanów Harry’ego Pottera

4 grudnia 2016

choinka-harry-potter-01
Świąteczny czas mugoli może być naprawdę magiczny! Zwłaszcza jeśli jest się miłośnikiem historii o Harrym Potterze. Prezentujemy inspirujący pomysł na przyozdobienie choinki, którego autorką jest Kathryn Burnett.

Burnett to wielka miłośniczka świata Harry?ego Pottera, nic zatem dziwnego, że w końcu postanowiła zamienić tradycyjne świąteczne ozdoby choinkowe na dekoracje związane z magiczną rzeczywistością stworzoną przez J.K. Rowling.

choinka-harry-potter-02

„Posiadam wielką kolekcję pamiątek z 'Harry?ego Pottera’. Pewnego dnia pomyślałam sobie, że to wielka szkoda, gdy leżą nieużywane w pudełkach, dlatego… postanowiłam stworzyć świąteczne drzewko kojarzące się z tą magiczną tematyką. Gdy opowiedziałem o tym pomyśle swoim znajomym, stwierdzili, że jestem szalona, jednak mimo to postanowiłam zrealizować swój pomysł” ? komentuje Burnett.

choinka-harry-potter-03

Nietypowe artefakty angielskiej fanki są wynikiem jedenastu wypraw do studia wytwórni Warner Bros., w którym zostały stworzone wszystkie filmy z serii „Harry Potter”, a także spin-off „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” (w planach są już kolejne części). „W tym roku zamierzam wybrać się tam kolejny raz na świąteczny obiad w Wielkiej Sali ? dodaje Burnett.

choinka-harry-potter-04

Wśród licznych ozdób na choince możemy zobaczyć między innymi emblematy Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu i Ravenclaw, czterech domów uczniowskich w Hogwarcie, list zapraszający do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, złoty znicz z gry w quidditcha, miniaturkę znienawidzonej dyrektor Dolores Umbridge, miotłę Nimbus 2000, okulary Harry?ego czy wizerunek patronusa. Ulubionym eksponatem Burnett jest natomiast figurka chochlika kornwalijskiego, który bezceremonialnie targa Tiarę Przydziału.

choinka-harry-potter-05

Pomysłowe ozdoby Angielki spotkały się z niesamowitym zainteresowaniem ze strony fanów Harry’ego Pottera. Album ze zdjęciami na Facebooku udostępniono do tej pory ponad sto dwadzieścia tysięcy razy, a wpis na Twitterze o świątecznym drzewku polubiła nawet J.K. Rowling. „Naprawdę nie spodziewałam się takiego zamieszania. Dla mnie to po prostu małe drzewko, które przystrojone jest wszystkim, co kocham” ? podsumowuje autorka tej magicznej, nomen omen, i fascynującej ozdoby!

choinka-harry-potter-06

choinka-harry-potter-07

choinka-harry-potter-08

choinka-harry-potter-09

choinka-harry-potter-10

choinka-harry-potter-11

choinka-harry-potter-12

choinka-harry-potter-13

[mw]
fot. Kathryn Burnett

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy