Wyczaruj sobie patronusa. J.K. Rowling już to zrobiła

27 września 2016

wyczaruj-sobie-patronusa
Strona Pottermore udostępniła nową funkcję. Fani Harry?ego Pottera mogą teraz wyczarować własnego patronusa. W zabawie wzięła już udział sama J.K. Rowling. Jakiego patronusa otrzymała?

Po Tiarze Przydziału, czyli quizie pozwalającym dowiedzieć się, do którego domu w Hogwarcie użytkownicy strony najlepiej pasują, Pottermore wprowadziło nową atrakcję. Fani Harry?ego mogą przekonać się, jak wyglądałby ich osobisty patronus. Patronus to jedno z najsłynniejszych i najtrudniejszych zaklęć obronnych w świecie czarodziejów wykreowanym przez J.K. Rowling. Po raz pierwszy mogliśmy o nim przeczytać w tomie „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Patronus przypomina srebrno-biały obłok, który najczęściej przybiera formę zwierzęcia-strażnika chroniącego daną osobę przed dementorami i czarnomagicznymi stworzeniami. Wyczarowane zwierzę ma zazwyczaj silny związek z czarodziejem.

Jeśli jesteście ciekawi, jaki patronus jest wam przypisany, wejdźcie w specjalną zakładkę na stronie Pottermore, skupcie się na najszczęśliwszym wspomnieniu, a następnie odpowiedzcie na kilka prostych pytań wielokrotnego wyboru, które pozwolą wygenerować waszego osobistego patronusa na podstawie algorytmu opracowanego przez J. K. Rowling. Zabawa dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Twórczyni książek o Harrym Potterze rozwiązała już swój autorski test i podzieliła się z fanami wynikiem. Patronusem Rowling jest czapla, co bardzo jej się spodobało ze względu na „osobiste skojarzenia”. Pisarka przyznała, że „przed wiekami” otrzymała inny wynik, kunę leśną, co odpowiadało jej „zamiłowaniu do przebiegłych stworzeń”, ale zmiana jej nie dziwi, ponieważ patronusy czarodziejów zmieniały się z biegiem lat.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy