Instytut Kultury Miejskiej zrealizował dźwiękowisko z utworami poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020

21 lipca 2020

Instytut Kultury Miejskiej szuka sposobów prezentacji utworów poetów i poetek nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020. W tym roku z powodu pandemii możliwości są ograniczone, ale przestrzeń wirtualna też oferuje duże pole do działań. W związku z tym powstało dźwiękowisko, którego można posłuchać na Spotify oraz Soundcloud.

Dźwiękowisko zabiera słuchaczy i słuchaczki w literacką podróż po kontynencie europejskim ? od Irlandii przez Bałkany po kraje bałtyckie. Czym jest wolność??Opowiadają o tym poeci nominowani do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020: Zwiad Ratiani, Antoine Cassar, Darko Cvijetić, Agn? Žagrakalyt?, Jean Portante, Inga Gaile, Sinéad Morrissey, Balša Brković.

Robert Ninkiewicz czyta Balšę Brkovicia.

Nietypowa produkcja dźwiękowo-teatralna Instytutu Kultury Miejskiej została wyreżyserowana przez Adama Nalepę. Reżyser przekuł pierwotny pomysł gali wręczenia Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020 w dźwiękowisko, które prezentuje nominowanych twórców i ich tłumaczy.

Za dramaturgię produkcji odpowiadała Małgorzata Fijas, muzykę stworzył Marcin Mirowski ? pomysłodawca i założyciel filmowej orkiestry symfonicznej The Film Harmony Orchestra, kompozytor-rezydent Filharmonii Lubelskiej, a dźwięk montowali Marcin Dymiter i Cezary Joczyn. Dzieła poetek i poetów nominowanych do nagrody czytane są w dźwiękowisku przez Justynę Bartoszewicz, Monikę Chomicką, Sylwię Górę, Marcina Miodka, Weronikę Nawieśniak, Adama Turczyka i Robert Ninkiewicza.

Sylwia Góra czyta Darko Cvijeticia.

Dźwiękowisko jednocześnie otwiera poetycki podcast Instytutu Kultury Miejskiej na Spotify i Soundcloud. Na stronie nagrody znajdziemy rozmowy Adama Pluszki z tłumaczami i tłumaczkami nominowanych tomów, natomiast na Facebooku i kanale YouTube Europejskiego Poety Wolności prezentowane są animacje poświęcone nominowanym do nagrody tomom poetyckim zrealizowane przez studio esy-floresy.

Laureatów Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020 poznamy do końca lipca. Dźwiękowiska możecie wysłuchać w całości poniżej.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy