banner ad

Guillaume Musso sprzedał od stycznia blisko 1,2 miliona książek!

24 sierpnia 2018


Guillaume Musso bije we Francji rekordy popularności. Pisarz, znany m.in. z takich powieści, jak „Uratuj mnie”, „Ponieważ cię kocham”, „Papierowa dziewczyna” czy „7 lat później”, sprzedał od stycznia blisko 1,2 miliona książek, co już teraz praktycznie daje mu pewność, że ósmy rok z rzędu zajmie pozycję najlepiej sprzedającego się autora w kraju.

W 2017 roku Musso zmienił wydawcę ? zakończył współpracę z oficyną XO éditions, która wydawała go niemal od początku kariery, i związał się z domem wydawniczym Calmann-Lévy należącym do Hachette. Transfer ten przyniósł korzyści zarówno pisarzowi, jak i jego nowemu wydawcy. Choć Musso od siedmiu lat okupuje pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych francuskich pisarzy, w tym roku sprzedaż jego książek jeszcze bardziej ruszyła do przodu.

Pierwsza powieść opublikowana w ramach nowej umowy, „La Jeune Fille et la nuit”, znalazła już we Francji 554 tysiące nabywców. Jeśli doliczyć do tego sprzedaż wcześniejszych książek w formacie kieszonkowym, łączny nakład jego tytułów osiągnął wynik 1,191 miliona egzemplarzy (dla porównania: w całym 2017 roku sprzedaż wyniosła 1,54 miliona egz.). To w dużej mierze dzięki Musso Hachette mogło pochwalić się dobrymi wynikami w kraju nad Loarą (wzrost sprzedaży o 2,5%) i złagodzić spadek dochodów na rynku ogólnoświatowym.

Tymczasem autor potwierdził, że jego powieść „Central Park” doczeka się przeniesienia na duży ekran. Z kolei „Telefon od anioła” ma stanowić podstawę serialu telewizyjnego. W sierpniu w Polsce ukazała się przedostatnia książka Musso, „Apartament w Paryżu”, opowiadająca o dwójce ludzi, którzy w wyniku nieporozumienia wynajmują w jednym czasie tę samą pracownię malarską w Paryżu. Zafascynowani talentem i zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, bohaterowie postanawiają połączyć siły, aby odzyskać trzy niezwykłe obrazy artysty, które przepadły bez wieści. Powieść tradycyjnie ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros.

[am]
fot. i źródło: ActuaLitté

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy