Chuck Palahniuk wydaje „Podziemny krąg 3”. Zobacz przykładowe plansze z komiksu

14 stycznia 2019


„Podziemny krąg”, jedna z najgłośniejszych powieści Chucka Palahniuka, doczekała się kolejnej komiksowej kontynuacji. Pierwszy z planowanych dwunastu zeszytów nowej serii trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już 30 stycznia.

Kiedy rozpoczyna się fabuła „Fight Club 3”, Marla, jej syn oraz mąż, który przedstawia się teraz jako Balthazar, mieszkają razem w zaniedbanym motelu w podejrzanej okolicy. W poprzedniej części Tyler przekształcił swój Projekt Chaos w Rize or Die. Teraz ta nowa grupa zamierza wdrożyć bezwzględny i niecny plan udoskonalenia ludzkości, doprowadzając Balthazara do zawarcia sojuszu z… Tylerem Durdenem.

Zgodnie z zapowiedzią samego Palahniuka, ten niecodzienny rozejm będzie stanowił główną oś fabularną komiksu. „’Fight Club 3′ będzie koncentrować się na tym, co dzieje się, gdy musisz połączyć siły ze swoim wrogiem” ? powiedział pisarz. „Tym razem sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, co tworzy unikalną relację Tylera z Balthazarem. Dojdzie też do wymiany płynów ustrojowych” ? dodał Palahniuk, nawiązując zapewne do faktu, że Marla jest w ciąży i wkrótce ma urodzić drugie dziecko. Ale ojcem malca nie będzie jej mąż, lecz właśnie Tyler Durden, który wiele zrobił z myślą o swoim potomku i świecie, który ma on odziedziczyć.

Podobnie jak w przypadku „Fight Club 2”, za scenariusz komiksu odpowiada Chuck Palahniuk, rysunki są dziełem Camerona Stewarta („Catwoman”), a okładki poszczególnych zeszytów wykona David Mack. „Cameron jest świetny w przedstawianiu akcji, gestów i ekspresji. Mam wstręt do dialogów, więc moim celem jest opowiadanie jak najwięcej tej historii poprzez to, co jest materialne i dostrzegalne. Nie znam żadnego artysty, który tak dobrze potrafiłby komunikować się z odbiorcą poprzez działanie i kompozycję jak Cameron Stewart. David jest w pewnym sensie jego przeciwieństwem, jego grafiki odwołują się do podświadomości, a to tylko jeszcze bardziej uwydatnia prace Camerona” ? komentuje Palahniuk.

Premiera komiksu zbiega się z 20-leciem ukazania się ekranizacji pierwszej powieści, której reżyserem był David Fincher. Film ze znakomitymi kreacji Brada Pitta i Edwarda Nortona zdobył miano kultowego i przyniósł Palahniukowi ogromną popularność.

W sieci udostępniono już przykładowe plansze z pierwszego zeszytu „Fight Club 3”, które możecie obejrzeć poniżej:

Alternatywne warianty okładek pierwszego zeszytu „Fight Club 3”:

[am,mw]
źródło: Deadline, Comics Beat

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy