Tak wygląda komiksowy sequel „Podziemnego kręgu”

23 lutego 2015

podziemny-krag-2-rys-1
Wydawnictwo Dark Horse Comics ujawniło przykładowe plansze z zapowiadanego na maj pierwszego zeszytu dziesięcioczęściowej serii opowiadającej o dalszych losach bohaterów „Podziemnego kręgu”: Jacka oraz jego tajemniczego przyjaciela, Tylera Durdena.

W komiksie, za którego scenariusz odpowiada sam Chuck Palahniuk, spotykamy się z bohaterami po prawie dziesięciu latach. Jack prowadzi teraz pozornie poukładane życie u boku Marli Singer. Para dorobiła się 9-letniego synka, który zaczyna zachowywać się w niepokojąco znajomy sposób. Wprawdzie dawne życie wydaje się już jedynie odległym wspomnieniem, a Jack, znany obecnie pod imieniem Sebastian, sprawia wrażenie typowego wypalonego mieszczucha, który nie zaczyna dnia bez zażycia porcji pigułek, to jednak spotkanie w kwiaciarni z poobijanym sprzedawcą sugeruje, że przeszłość wciąż nie daje o sobie zapomnieć.

W komiksowej kontynuacji „Podziemnego kręgu” to Tyler opowiada historię, czając się wewnątrz Jacka-Sebastiana, przygotowany do powrotu. Chuck Palahniuk zapowiedział, że na kartach nowego komiksu obok głównych bohaterów książki powróci także organizacja Operacja Masakra, która podczas nieobecności swojego założyciela najwyraźniej nie próżnowała.

Palahniukowi w tworzeniu komiksu towarzyszy rysownik Cameron Stewart znany z takich serii komiksów, jak „Catwoman” czy „Assassin?s Creed”. Jak wyjaśnił ilustrator, przy tworzeniu „Podziemnego kręgu 2” zdecydował się na „kreskówkowy” styl rysowania, ponieważ chciał uchwycić specyfikę historii i pojawiający się w fabule absurdalny humor. Okładki wszystkich dziesięciu zeszytów wykona David Mack.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe plansze z pierwszego zeszytu komiksu „Podziemny krąg 2”:

podziemny-krag-2-rys-2

podziemny-krag-2-rys-3

podziemny-krag-2-rys-4

podziemny-krag-2-rys-5

podziemny-krag-2-rys-6

podziemny-krag-2-rys-7

podziemny-krag-2-rys-8

podziemny-krag-2-rys-9

podziemny-krag-2-rys-10

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy