Chuck Palahniuk pracuje nad 3. częścią „Podziemnego kręgu”. Ma to być „szokujący komiks”

8 grudnia 2016

chuck-palahniuk-bedzie-fight-club-3
Chuck Palahniuk pracuje nad kolejną komiksową kontynuacją „Podziemnego kręgu”. Jak zapowiada, w trzeciej odsłonie serii, której scenariusz właśnie powstaje, zamierza jeszcze bardziej przekroczyć wszelkie granice.

„Chcę, żeby to było oryginalne i szokujące. Chcę, żeby różniło się od czegokolwiek, co można zobaczyć w komiksach. I wiem, że zajmie mi trochę czasu, aby wymyślić wystarczającą ilość pomysłów do zrealizowania tego zamierzenia” ? powiedział Palahniuk w wywiadzie udzielonym „The Hindustan Times”. „Napisałem już prawie cały scenariusz, ale muszę wrócić do niego, wyrzucić większość i zastąpić jeszcze ostrzejszą treścią”.

Autor tłumaczy, że pisząc skrypt „Podziemnego kręgu 2”, nie był pewien, czy czytelnicy zaakceptują kontynuację w formie komiksu. „Teraz widzę, że im się spodobał i chciałbym naprawdę zaszaleć w ?Podziemnym kręgu 3?” ? przyznał. W rozmowie z „Huffington Post” dodaje: „Wszystkie rzeczy, których nie zrobiłem w ?Podziemnym kręgu 2?, bo bałem się, że to byłoby zbyt wiele, zrobię w ?Podziemnym kręgu 3?, bo teraz, jak sądzę, moi czytelnicy czują się już bardziej komfortowo w formie powieści graficznej”.

Pomysł na kontynuowanie losów Tylera Durdena w formie komiksów podsunęli Palahniukowi Brian Michael Bendis i Matt Fraction na przyjęciu u autorki thrillerów Chelsea Cain. Praca nad komiksami bardzo przypadła autorowi do gustu. „Wszyscy moi przyjaciele mówili, że nigdy nie widzieli mnie tak szczęśliwym, jak przez ostatnie dwa lata. Dało mi to dużo radochy. Praca z grupami ludzi, praca podczas spotkań, współpraca z rysownikami i kolorystami oraz moim redaktorem w Dark Horse, a wszyscy po prostu genialni w tym, co robią. Możliwość stania się na nowo uczniakiem czy też najgłupszą osobą w pokoju była dla mnie fantastycznym przeżyciem przez te dwa lata” ? powiedział Palahniuk, nie wykluczając, że po napisaniu trzeciej części „Podziemnego kręgu” wróci jeszcze do pisania komiksów.

Przy okazji autor wyjawił, że prace nad ekranizacją „Kołysanki” chwilowo utknęły w miejscu, a to dlatego, że zainteresowanie zagraniem głównej roli wyraził Brad Pitt. Aktor ma jednak ostatnio na głowie problemy osobiste wiążące się z rozwodem. Twórcy filmu wolą więc poczekać aż Brad znajdzie czas na podjęcie decyzji, bo zależałoby im na pozyskaniu do obsady tak znanego aktora.

[am]
fot. Tulsa City-County Library

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy