Z okazji wizyty Stuarta Turtona w Polsce wygraj „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” [ZAKOŃCZONY]

16 października 2019


W związku z zapowiadaną na 25-26 października wizytą Stuarta Turtona w Polsce postanowiliśmy zorganizować konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze jego debiutanckiej powieści pt. „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki (w miękkiej oprawie) będącej oryginalnym i nieprzewidywalnym połączeniem kryminałów Agathy Christie z „Dniem Świstaka” i „Zagubionym w czasie”. Autor będzie promował powieść podczas spotkań z czytelnikami w Warszawie (25 października) i Krakowie (26 października). Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Którą prestiżową nagrodę literacką zdobyła książka „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”? (2) Która nowela uchodzi za prekursora podgatunku powieści kryminalnej zwanego zagadką zamkniętego pokoju? Podaj tytuł i autora tego dzieła.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Costa First Novel Award, (2) Chodzi o „Zabójstwo przy Rue Morgue” Edgara Allana Poego.

Egzemplarze książki „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” otrzymują:

Rafał Stacherczak,
Dominika Burzymowska,
Krzysztof Różański.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stuart Turton ? Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 27 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana. Masz osiem dni i osiem wcieleń. Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą. Zrozumiano? W takim razie zaczynamy…

„Na dzisiejszym balu ktoś zostanie zabity. Ale ponieważ właściwie nie będzie to morderstwo, sprawca nie zostanie złapany. Rozwiąż tę zagadkę, a wskażę ci drogę do wyjścia z matni”.

Wesoła zabawa kończy się tragedią. Gdy nad głowami gości eksplodują fajerwerki, Evelyn Hardcastle, piękna i młoda córka państwa domu, zostaje zamordowana.

Biedna Evelyn umrze jednak więcej niż raz. Dopóki Aiden ? jeden z gości zaproszonych na przyjęcie ? nie rozwikła zagadki jej tajemniczej śmierci, ten straszny dzień będzie powtarzał się wciąż od nowa. Za każdym razem zakończy go brzemienny w skutki wystrzał z pistoletu.

Jedyną szansą na wydostanie się z pułapki czasu jest wskazanie zabójcy. Ale za każdym razem, gdy nastaje nowy dzień, Aiden budzi się w ciele innego gościa. A komuś bardzo zależy, by na zawsze pozostał w Blackheath…

Debiutant, Stuart Turton, łączy ograne motywy literackie, tworząc zupełnie nową, wyjątkowo oryginalną i drobiazgowo przemyślaną powieściową całość. Zgodnie z klasycznym wzorcem mamy tu zagadkę zbrodni popełnionej w luksusowej wiejskiej posiadłości. Są lata 20. XX wieku, ale od samego początku jest jasne, że nie ma tu miejsca dla trącącego myszką Herculesa Poirot?

„Gdyby Agatha Christie i Terry Pratchett wzięli LSD i uprawiali sex, 'Siedem śmierci Evelyn Hardcastle’ byłoby ich książkowym dzieckiem spłodzonym na pokwasowym tripie. Tragikomiczna, niebywale zawiła, z całą gromadą dziwacznych postaci. To zagadka zamkniętego pokoju jakiej jeszcze nie było!” ? zachwalała powieść Sarah Pinborough.

Autor książki, Stuart Turton, przybędzie w tym miesiącu do Polski. Pisarz spotka się z czytelnikami w dwóch terminach: 25 października w Warszawie w Empiku Junior o godzinie 18:00 i 26 października w Krakowie na Międzynarodowych Targach Książki podczas panelu „Najpierw książka, później film” o godzinie 13:00 i na stoisku Księgarni Świata Książki o godzinie 14:00.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe