Netflix chce zrealizować animowany serial na podstawie komiksu „Gnat” Jeffa Smitha!

17 października 2019


Gdy dwa lata temu Jeff Smith opowiadał nam o wstępnych planach na filmową adaptację komiksowej serii „Gnat”, nie było do końca jasne, czy uda się zrealizować projekt. Temat jednak powrócił, a wszystko za sprawą medialnego giganta, jakim jest platforma Netflix.

Okazuje się, że Netflix zabezpieczył prawa do bestsellerowej serii komiksów Jeffa Smitha ? Amerykanie planują zrealizować animowany serial na podstawie „Gnata”. Taką informacją podzieliła się z nami Kathleen Glosan, przedstawicielka Jeffa Smitha, który nie ukrywa ekscytacji projektem. „Czekałem na to naprawdę długi czas. Uważam, że Netflix stanowi idealne miejsce dla 'Gnata’. Fani serii wiedzą, że historia rozwija się stopniowo, rozdział po rozdziale. Dlatego właśnie animowany serial będzie idealną formą!” ? napisał artysta w oświadczeniu.

Smith, wielokrotny zdobywca nagrody Eisnera, dodał, że mocno wierzy w realizację projektu: „Zespół Netfliksa doskonale rozumie specyfikę mojego komiksu, czują się zobowiązani, aby stworzyć coś naprawdę niezwykłego. To doskonała wiadomość dla wszystkich dzieciaków i miłośników obrazkowych historii na całym świecie!”

Amerykański autor dał się poznać polskim czytelnikom nie tylko jako autor serii „Gnat”, będącej jego swoistym opus magnum, ale również dzięki nowej inkarnacji superbohatera o imieniu „Shazam”, a także sensacyjno-przygodowej serii o podróżach między wymiarami zatytułowanej „RAPP”.

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film