Kryminalny Escape Room CBS Reality w Warszawie i Krakowie. Scenariusz gry napisała Joanna Opiat-Bojarska

16 października 2019


Mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą wcielić się w detektywów i podążyć tropami mordercy, rozwiązując dwie sprawy kryminalne sprzed lat. Jest to możliwe za sprawą kryminalnego escape roomu, promującego serial dokumentalny „DNA polskich zbrodni”, który pojawi się na antenie CBS Reality 18 listopada. Scenariusz gry przygotowała pisarka Joanna Opiat-Bojarska, a podpowiedzi ? Marcin Myszka, czyli prowadzący program.

Mobilny Escape Room CBS Reality do 19 października stoi przed głównym wejściem do centrum handlowego Plac Unii City Shopping w Warszawie. Natomiast w dniach 24-27 października pojawi się na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Uczestnicy gry będą musieli zmierzyć się z dwiema sprawami kryminalnymi: zaginięciem nastolatki i samobójstwem policjantki. Choć to sprawy zamknięte, wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi ? w trakcie dochodzeń pojawiły się błędy, nieścisłości, wiele śladów zostało pominiętych. W dodatku ktoś blokuje wznowienie śledztw! Czy uczestnikom gry uda się odnaleźć mordercę?

Escape Room CBS Reality to mobilny kontener, w którym na 15 metrach kwadratowych industrialnej przestrzeni udało się zmieścić to wszystko, co pomaga policjantom w śledztwie: tablicę ze zdjęciami zamieszanych w sprawę i powiązaniami między nimi, rekonstrukcje zdarzeń (w formie wideo na ekranach), dokumenty (do których gracze muszą dotrzeć), a nawet magazyn policyjnych dowodów (dostępnych po wykonaniu pierwszych zadań). Gracze będą musieli powiązać wskazówki i dojść prawdy ? a mają na to tylko 20 minut! Jednorazowo udział w grze może wziąć maksymalnie 5 osób.

Scenariusz gry napisała jedna z najpopularniejszych polskich autorek kryminałów ? Joanna Opiat-Bojarska. Właśnie ukazał się trzeci tom stworzonej przez nią serii „Kryształowi” ukazującej prawdę o polskiej policji. W pokoju zagadek pojawią się także podpowiedzi dla graczy specjalnie nagrane przez Marcina Myszkę, youtubera specjalizującego się w tematyce kryminalnej, autora kanału Niediegetyczne i podcastu Kryminatorium.

Mobilny escape room powstał specjalnie z okazji zbliżającej się premiery drugiej polskiej produkcji kryminalnej CBS Reality ? „DNA polskich zbrodni”. Gospodarzami programu są Joanna Opiat-Bojarska i Marcin Myszka. Każdy z 10 odcinków serii będzie poświęcony jednej sprawie kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat. Prowadzący przedstawią widzom wydarzenia krok po kroku, skupiając się na wszystkich istotnych szczegółach, a także przyjrzą się metodom pracy policji i techników kryminalnych, które doprowadziły do rozwiązania sprawy. Wizyta w mobilnym pokoju zagadek to wyjątkowa okazja, by choć na chwilę wcielić się w rolę śledczych prowadzących dochodzenie. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów kryminałów.

Escape room w Warszawie jest otwarty w godz. 10:00-18:00. Natomiast w Krakowie będzie dostępny w godzinach otwarcia targów. Udział w grze jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia