Wygraj egzemplarze powieści „Współrzędne tęsknoty” Shubhangi Swarup [ZAKOŃCZONY]

17 marca 2024

Wspólnie z Wydawnictwem Bo.wiem przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze opublikowanej w „Serii z Żurawiem” powieści „Współrzędne tęsknoty” indyjskiej pisarki Shubhangi Swarup.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która jest napisanym z rozmachem peanem na cześć natury, a zarazem ironicznie przenikliwym portretem ludzkości: naszego piękna i brzydoty, okrucieństwa i czułości oraz głębokiej więzi człowieka z przyrodą. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: „Współrzędne tęsknoty” to pierwsza indyjska powieść w „Serii z Żurawiem” Wydawnictwa Bo.wiem. Z jakich jeszcze krajów pochodzą autorzy książek, które do tej pory ukazały się w „Serii z Żurawiem”? Wymień przynajmniej cztery państwa oraz nazwiska autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie podawaliście m.in. takie kraje, jak: Hiszpania (Layla Martínez, Karmele Jaio), Japonia (Genki Kawamura, Emi Yagi, Yu Miri, Riku Onda, Sayaka Murata, Takashi Hiraide), Korea Południowa (Hwang Sok-yong), Szwecja (Mikael Niemi), Holandia (Wytske Versteeg), Indonezja (Clarissa Goenawan), Islandia (Einar Kárason), Izrael (Ayelet Gundar-Goshen), Austria (Christoph Ransmayr), Niemcy (Lutz Seiler, Roland Schimmelpfennig), Włochy (Susanna Tamaro), Wielka Brytania (Helen Oyeyemi) czy Rumunia (Ioana Pârvulescu).

Egzemplarze książki „Współrzędne tęsknoty” otrzymują:

Łukasz Wilczkowski,
Gabriela Politańska,
Małgorzata Morawska.

Nagrody zostaną wysłane po otrzymaniu kompletu adresów od laureatów.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Shubhangi Swarup – Współrzędne tęsknoty”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 28 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W debiucie powieściowym Shubhangi Swarup śledzimy przeplatające się losy bohaterów poszukujących prawdziwej bliskości. Utrzymana w konwencji realizmu magicznego wielowątkowa narracja prowadzi czytelników przez postkolonialne Andamany, wyniszczoną krwawo tłumionymi protestami Birmę lat siedemdziesiątych, Nepal, aż po Wyżynę Tybetańską. W dusznej atmosferze tropików towarzyszymy naukowcowi badającemu drzewa i kobiecie obdarzonej zdolnością kontaktu ze światami pozaludzkimi, geologowi usiłującemu położyć kres wojnom o lodowiec czy matce czekającej na uwolnienie syna rewolucjonisty.

Łącząc wątki historyczne z fantastycznymi, autorka wnikliwie kreśli tło polityczne i kulturowe, a jednocześnie formułuje przesłanie ekologiczne. Wykracza tym samym poza ramy klasycznej opowieści miłosnej i sprawnie meandruje między gatunkami.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe