Wygraj egzemplarze książki „Pocztówka” Anne Berest [ZAKOŃCZONY]

22 września 2023

Z okazji polskiej premiery książki „Pocztówka” autorstwa Anne Berest wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, którą autorka napisała w wyniku śledztwa przeprowadzonego wspólnie z matką. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Prawnuczką którego znanego malarza jest autorka książki, Anne Berest? (2) W którym roku „Pocztówka” była nominowana do Nagrody Goncourtów i kto wtedy zdobył tę nagrodę?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Francisa Picabii, (2) W 2021 roku, nagrodę zdobył Mohamed Mbougar Sarr.

Egzemplarze książki „Pocztówka” otrzymują:

Norbert Michalski,
Rafał Długosz,
Marzena Zielina.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Anne Berest – Pocztówka”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 1 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Niezwykle szczera i poruszająca powieść, nazywana jedną z najlepszych książek ostatnich lat we Francji.

W skrzynce pocztowej matki Anny Berest znalazła się dziwna pocztówka. Nie była podpisana. Zdjęcie opery paryskiej Garniera, a na odwrocie imiona dziadków jej matki oraz jej ciotki i wujka, którzy zginęli w Auschwitz w 1942 roku. Autorka postanowiła dowiedzieć się, kto ją przysłał. Wynajęła prywatnego detektywa i kryminologa, przepytała mieszkańców wioski, w której zatrzymano jej przodków. Udało jej się odtworzyć epopeję rodziny Rabinowiczów: ucieczkę z Rosji, przeprowadzkę na Łotwę, a potem do Palestyny, osiedlenie w Paryżu i tragiczne wojenne losy. I udało się wreszcie odkryć, kto był nadawcą dziwnej pocztówki…

„Pocztówka” to zarówno powieść detektywistyczna, saga rodzinna, jak i próba zrozumienia własnej tożsamości.

„Czy jedna pocztówka może odmienić życie? Uzdrowić je? Tylko jeśli adresat zada sobie trud zrozumienia ukrytej w niej tajemnicy, do której kluczem są imiona. 'Pocztówka’ to niezwykle poruszająca książka, od której nie sposób się oderwać. Zabiera w podróż przez czas, przestrzeń, wspomnienia i transgeneracyjne traumy” – pisze Sabina Jakubowska, autorka nominowanej do nagrody Nike powieści „Akuszerki”.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe