Zwiastun filmu „Bracia Sisters” na podstawie powieści Patricka deWitta

25 maja 2018


Westerny cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością na kinowym ekranie. Do zestawienia najciekawszych produkcji może dołączyć niebawem kolejny tytuł. Jeszcze w tym roku do kin trafić ma film „Bracia Sisters” na podstawie powieści Patricka deWitta.

Wielu czytelników z pewnością umieściło ten film na czele najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Wszystko za sprawą groteskowej powieści Patricka deWitta, która wpisuje się w ramy antywesternu. Tytułowi bracia Sisters to dwaj wyjątkowo brutalni zabijacy, którzy wyruszają do Kalifornii, aby zlikwidować pewnego wynalazcę. Mężczyzna miał okraść ich pracodawcę. Plan morderstwa bierze w łeb, gdy bracia odkrywają, co w rzeczywistości przygotowuje wynalazca. Jeden z rodzeństwa, wielki i wrażliwy Eli, zaczyna mieć obiekcję co do wykonywanego zawodu. Być może nadarza się okazja, by zmienić profesję?

Za powodzeniem filmu przemawia nie tylko niekonwencjonalna historia i świetnie napisany materiał wyjściowy, ale też ekipa, która zajęła się przeniesieniem książki na ekran. Na stołku reżyserskim zasiadł ceniony francuski reżyser Jacques Audiard. On też napisał scenariusz razem ze swoim rodakiem i wieloletnim współpracownikiem Thomasem Bidegainem. „Podoba mi się pomysł, że to nie-Amerykanin opowiada historię, która jest bardzo amerykańska” ? skomentował Patrick deWitt.

Równie obiecująco prezentuje się obsada filmu. W głównych rolach występują John C. Reilly i Joaquin Phoenix. Partnerują im m.in.: Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed, Rutger Hauer, Carol Kane i Rebecca Root. Jeśli dodać do tego fakt, że zdjęcia powstały głównie w Hiszpanii, ale też we Francji, a sceny studyjne kręcono w Rumunii, to faktycznie możemy otrzymać western odbiegający klimatem od tego, do czego przyzwyczaili nas filmowcy z Hollywood.

Obraz ma wejść do kin jeszcze w 2018 roku, choć konkretna data premiery nie została na razie podana. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Bracia Sisters”:

Plakat promujący film „Bracia Sisters”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film