Zwiastun ekranizacji „Osobliwego domu Pani Peregrine” w reżyserii Tima Burtona

16 marca 2016

zwiastun-osobliwy-dom-pani-peregrine
Mamy już pierwsze efekty pracy, jaką Tim Burton włożył w przeniesienie na ekran powieści „Osobliwy dom pani Peregrine” Ransoma Riggsa. Wytwórnia 20th Century Fox udostępniła w sieci zwiastun filmu, którego światowa premiera zapowiedziana jest na wrzesień 2016 roku.

„Osobliwy dom pani Peregrine” to historia 16-letniego chłopca o imieniu Jake, który chcąc dowiedzieć się czegoś o swoim dziadku zamordowanym najwyraźniej przez nieprawdopodobne stworzenie, udaje się na wyprawę do Walii. Tam odkrywa, że dziadek mieszkał kiedyś w sierocińcu dla osobliwych dzieci. Spotkana na miejscu dziewczyna zabiera go na ukrytą w czasie i przestrzeni wyspę, na której swój dom dla niezwykłych dzieci prowadzi pani Peregrine. Panującej tam idylli zagrażają jednak liczne potwory. Jack będzie musiał zrobić wszystko, aby uchronić dzieci oraz ich świat, a przy okazji odkryć, kim tak naprawdę jest.

W roli Jake’a w filmie zobaczymy Asę Butterfielda, który dał się już poznać z takich produkcji, jak „Hugo i jego wynalazek” oraz „Gra Endera”. W roli Pani Peregrine zobaczymy z kolei muzę Burtona, Evę Green. Na ekranie partnerują im: Ella Purnell, Chris O’Dowd, Allison Janney, Terence Stamp, Kim Dickens, Rupert Everett, Judi Dench i Samuel L. Jackson.

Czytelnicy książki Ransoma Riggsa zauważą zapewne kilka zmian, które wprowadził do ekranizacji Burton. Na przykład wszystko wskazuje, że w filmie to Olive będzie najbliższą przyjaciółką Jake’a, a nie Emma.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Osobliwy dom pani Peregrine”:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film