Pierwszy zwiastun „Gry Endera” na podstawie powieści Orsona Scotta Carda

8 maja 2013

zwiastun "Gry Endera"
W sieci pojawił się pierwszy zwiastun hollywoodzkiej superprodukcji na podstawie kultowej powieści Orsona Scotta Carda „Gra Endera”.

Wydana w 1985 roku powieść Carda to pozycja, która od lat znajduje się na liście „100 najlepszych książek dla młodzieży” utworzonej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy. „Gra Endera” to pierwsza część cyklu opowiadającego o tytułowym Enderze. Akcja rozgrywa się w 2070 roku. Wobec śmiertelnego zagrożenia z kosmosu ludzkość ucieka się do niecodziennej metody ? wybiera spośród urodzonych na całym świecie dzieci te najinteligentniejsze i od najmłodszych lat szkoli je na żołnierzy, którzy mają pokierować ziemskimi siłami kosmicznymi w rozgrywce o śmierć i życie. Ostatnią nadzieją jest chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego.

W długo wyczekiwanym filmie w reżyserii Gavina Hooda („X-Men Geneza: Wolverine” i… „W pustyni i w puszczy”) zobaczymy Asę Butterfielda jako Andrew „Endera” Wiggina, chłopca, który wykaże się zdumiewającymi zdolnościami wojskowymi w walce z owadopodobnymi istotami z kosmosu, Harrisona Forda jako pułkownika Graffa, który kieruje Szkołą Bojową, gdzie młodzi żołnierze przygotowywani są do walki, Bena Kingsleya jako Mazera Rackhama, legendarnego dowódcę, który zadał decydujący cios obcym podczas wcześniejszej inwazji oraz Abigail Breslin jako siostrę Endera, Valentine.

Światowa premiera „Gry Endera” zapowiedziana została na 23 października 2013 roku. O ile nic nie pokrzyżuje im planów, producenci liczą, że kosztujący 110 milionów dolarów film oparty na pierwszym tomie „Sagi Endera” będzie dla nich taką samą złotodajną franczyzą, jak trylogia „Igrzyska Śmierci” dla Lionsgate.

W oczekiwaniu na film polscy fani bestsellerowej sagi Carda mogą wreszcie zapoznać się z prequellem cyklu, który wypuściło w marcu na rynek wydawnictwo Prószyński i S-ka. „W przededniu” rozgrywa się na sto lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze Endera”, kiedy ludzie sądzili jeszcze, że są sami w Galaktyce.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Gry Endera” w reżyserii Gavina Hooda:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film